19.6 C
Warszawa
środa, 29 czerwca 2022

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny: Ponad 35 proc. wszystkich kolizji skutkujących zgłoszeniem szkody dochodzi w poniedziałki lub czwartki

Koniecznie przeczytaj

Według szacunków Ośrodka Informacji Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego do ponad 35 proc. wszystkich kolizji skutkujących zgłoszeniem szkody w I kwartale bieżącego roku dochodziło w poniedziałki lub czwartki. Statystyki wskazują, że najbezpieczniejsze są soboty i niedziele.

Prawie 425 tys. szkód – z tego ok. 240 tys. z OC i 185 tys. z tytułu ubezpieczenia AC zostało zgłoszonych przez kierowców do ubezpieczycieli w I kw. br. W poniedziałki i czwartki dochodziło do łącznie 35 proc. wszystkich szkód zarówno z OC, jak i AC. Łącznie 16,6 proc. zaistniałych szkód z OC i 19,4 proc. szkód z AC odnotowano w soboty i niedziele.

Wartość wypłaconych odszkodowań z polis komunikacyjnych przekroczyła w pierwszym kwartale 3,5 mld zł (o 0,2 mld zł więcej rdr). Blisko połowa (1,7 mld zł) wypłacona została z polis OC za szkody w mieniu, 335 mln zł – za szkody na osobach. Natomiast wypłaty z polis AC sięgnęły 1,5 mld zł.

Rzecznik prasowy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego Damian Ziąber zwrócił uwagę, że w razie spowodowania kolizji albo wypadku nieubezpieczony sprawca będzie musiał ponieść koszty odszkodowania z własnej kieszeni. Dodał, że “średnia wartość takiego roszczenia wobec nieubezpieczonych kierowców wynosi obecnie 17,7 tys. zł”.

Źródło: Wirtualne Media


 

Autor

Najnowsze