22.9 C
Warszawa
poniedziałek, 4 lipca 2022

Elon Musk do pracowników Tesli: wszyscy muszą spędzać w zakładach minimum 40 godzin tygodniowo. Kto się nie zastosuje, straci pracę

Koniecznie przeczytaj

Elon Musk, dyrektor generalny i współwłaściciel Tesli, napisał maila do pracowników, w którym ogłosił, że wszyscy muszą spędzać w zakładach minimum 40 godzin tygodniowo. “Jeżeli się nie pojawisz założymy, że zrezygnowałeś” – stwierdził.

Miliarder przekonywał, że gdyby sam nie przebywał tak długo w fabryce, Tesla dawno by zbankrutowała. “Są oczywiście firmy, które tego nie wymagają, ale kiedy ostatnio stworzyły świetny nowy produkt? Tesla tworzy i będzie tworzyć najbardziej ekscytujące i znaczące produkty ze wszystkich firm na Ziemi. Nie stanie się to przez telefon” – komentował w mailu do podwładnych.

Pracownicy Tesli liczą, że szef zmieni zdanie. Część z nich przewiduje, że w innym wypadku może dojść rozwiązania konfliktu drogą prawną. W zeszłym roku firma SpaceX, należąca do Muska, zgłosiła 132 przypadki zakażenia wirusem COVID-19 w swojej siedzibie w mieście Hawthorne w rejonie Los Angeles. Sam Elon Musk zachorował dwukrotnie.

Zdaniem przedsiębiorcy Amerykanie starają się unikać chodzenia do pracy, podczas gdy chińscy robotnicy “nawet nie opuszczą fabryki”. Fabryka Tesli w Szanghaju pracuje nad zwiększeniem produkcji po 22 dniach bezczynności wynikającym z zablokowania chińskiego centrum gospodarczego.

Dyrektor generalny Twittera, Parag Agrawal, napisał wcześniej w serwisie, że biura firmy zostaną ponownie otwarte, ale będzie można nadal pracować w domu, w zależności od tego, co kto uważa.

Źródło: Press

Autor

Najnowsze