14.7 C
Warszawa
wtorek, 4 października 2022

Firma Microsoft: Platforma Xbox Cloud Gaming będzie dostępna w telewizorach Samsung Smart TV

Koniecznie przeczytaj

Microsoft ujawnia, że usługa Xbox Cloud Gaming pojawi się w telewizorach Smart TV Samsunga i zezwoli na prowadzenie rozgrywki w chmurze bez korzystania z konsoli. Zapowiedź dotyczy 27 krajów, które z końcem czerwca 2022 roku uzyskają dostęp do innowacji. Polska nie gości w rejestrze wybrańców.

Microsoft zapowiada uruchomienie aplikacji Xbox TV, dzięki której posiadacze telewizorów Samsung Smart TV z 2022 r. będą mogli grać w gry za pośrednictwem inteligentnych odbiorników Samsunga i bez konieczności posiadania konsoli.

Firma zapewnia, że w przypadku subskrybentów platformy Xbox Game Pass Ultimate wystarczy zalogować się na swoje konto Microsoft i strumieniowo przesyłać gry Xbox tak samo, jak za pośrednictwem usługi Xbox Cloud Gaming w przeglądarce.

Aplikacja będzie obsługiwać pady Xbox, DualSense firmy Sony i wiele innych kontrolerów. Microsoft nie ma planuje zwiększyć rozdzielczości przesyłania strumieniowego do 4K, więc gry będą ograniczone do 1080p przy 60 klatkach na sekundę.

Wiceprezes ds. gier i platform Xbox Ashley McKissick wyjaśnia: “W pierwszej kolejności wprowadzamy aplikację Xbox do telewizorów Samsung Smart TV. Chcemy też zbadać możliwość współpracy z innymi telewizorami w ramach kolejnej ewolucji naszej wizji”.

Zgodnie z obietnicą aplikacja Xbox TV będzie dostępna w 27 krajach od 30 czerwca br. Do tej pory nie pojawiły się informacje dotyczące włączenia Polski do grupy szczęśliwców. Nie wiadomo również, czy miałoby się to w ogóle zmienić.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze