26.2 C
Warszawa
środa, 29 czerwca 2022

Nowe rozwiązanie dla aplikacji Jush od Żabki. Dostawy w dowolnie wskazane miejsce

Koniecznie przeczytaj

Firmy prowadzące handel elektroniczny cały czas starają się udoskonalić oferowane przez siebie usługi “sprzedaży na żądanie”, realizując w ten sposób nowe możliwości. Do innowacyjnych rozwiązań należą tzw. dostawy na pinezkę, czyli w dowolne miejsce wskazane przez konsumenta.

Pionierem dostaw na pinezkę w Polsce jest Lisek. Na początku maja start-up reklamował się hasłem „Najszybsze zakupy w mieście zawsze tam, gdzie Ty”. Funkcjonalność dostępna jest we wszystkich miastach, w których firma prowadzi działalność. Mowa o Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Łodzi, Katowicach, Dąbrowie Górnicznej, Piasecznie, Ząbkach, Markach i Wrocławiu. Teraz Liskowi wyrasta konkurencja w postaci usługi Plener Jush od Żabki.

Jak podaje portal Wiadomości Spożywcze, także użytkownicy aplikacji Jush mogą korzystać z funkcji dostaw na pinezkę. Zakupy powinni otrzymać w ciągu 15 minut od złożenia zamówienia. Należy w aplikacji wybrać któryś z dostępnych punktów odbioru. Mowa o 19 wybranych miejscach położonych w Warszawie i w Piasecznie. Samo Jush działa także w Krakowie, Gdańsku i Katowicach.

Zarówno Plener Jush od Żabki, jak i dostawy na pinezkę od Liska to rozwiązania, które nie są dostępne na terenie całej Polski. Wystarczy dostęp do odpowiednio rozbudowanej infrastruktury danego q-commerce we wskazanym mieście. Stąd ograniczenie działalności do określonych miast, głównie tych największych. Jeżeli jednak nowa funkcjonalność obydwu aplikacji odniesie sukces, to z pewnością usługa trafi z czasem do innych miast.

Źródło: Bezprawnik

Autor

Najnowsze