11.8 C
Warszawa
niedziela, 2 października 2022

Prezeska Amazon Fashion: Chcemy wprowadzić wirtualną przymierzalnię butów, która ułatwi klientom zakupy modowe online

Koniecznie przeczytaj

Muge Erdirik Dogan, prezeska Amazon Fashion zapowiedziała wprowadzenie wirtualnej przymierzalni butów. Jak tłumaczyła, celem firmy jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które ułatwią i uprzyjemnią klientom zakupy modowe online.

W pierwszym kwartale br. przychody Amazonu zwiększyły się o 7,3 proc. do 116,44 mld dolarów, przy czym na rynkach poza USA i Kanadą oraz Amazon Web Services nastąpił spadek. Koncern zanotował 3,84 mld dolarów straty, ponieważ odpisał 7,6 mld dolarów inwestycji w startup motoryzacyjny Rivian.

Amazon należy obecnie do największych platform e-commerce na świecie. Koncern poinformował, że wprowadził wirtualne przymierzanie butów, interaktywne doświadczenie mobilne, które ma ułatwić im podjęcie decyzji o zakupie, we własnym domu lub w podróży.

Wirtualne przymierzalnie butów są dostępne na razie tylko dla użytkowników w USA i Kanadzie za pośrednictwem aplikacji zakupowej Amazon na iOS. Obecnie dostępne są modele butów takich marek, jak New Balance, Adidas, Reebok, Puma, Superga, Lacoste, Asics i Saucony.

Po wybraniu konkretnej pary klienci mogą dotknąć przycisku „Virtual Try-On” (wirtualne przymierzanie) znajdującego się pod zdjęciem produktu i skierować kamerę urządzenia mobilnego na swoje stopy, aby zobaczyć, jak buty wyglądają na nich pod każdym kątem.

Według Amazona z pomocą aplikacji można płynnie zmieniać kolory wybranego obuwia, przewijając karuzelę opcji. Klienci mogą również zrobić zdjęcie przymierzanego wirtualnego obuwia i podzielić się nim ze znajomymi za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jak wyjaśniła Muge Erdirik Dogan, wirtualna przymierzalnia butów pozwoli klientom przymierzyć tysiące modeli znanych i lubianych marek w dogodnym dla siebie miejscu. Prezeska Amazon Fashion dodała, że z niecierpliwością czekają na opinie klientów, aby móc je wykorzystać w przyszłości i rozszerzyć ofertę o kolejne marki i style.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze