9.8 C
Warszawa
wtorek, 4 października 2022

To koniec ery Internet Explorera

Koniecznie przeczytaj

15 czerwca Microsoft przestanie wspierać technicznie Internet Explorer. Przeglądarka nie będzie dłużej obsługiwana przez Windows 10.

Popularność Internet Explorera utrzymywała się przez długi czas głównie z uwagi na licznych klientów firmowych i ich skrojone pod przeglądarkę Microsoftu aplikacje. Firmy, które nadal używają tej przeglądarki, potencjalnie narażą swoje zasoby informatyczne na niebezpieczeństwo. Podobnie jak zwykli użytkownicy.

Rok temu Microsoft ogłosił, że nie rozszerzy okresu obsługi serwisowej Internet Explorera. Teraz potwierdza wcześniejszą deklarację, przypominając, że 15 czerwca jest ostatnim dniem dla przeglądarki. Internet Explorer nie będzie już aktualizowany, nawet w przypadku wykrycia w nim luki bezpieczeństwa czy innych usterek. Przeglądarka nie będzie też już instalowana wraz z systemem Windows 10, choć pozostanie częścią Windowsa 8.x.

Użytkownicy, którzy nadal będą korzystać z aplikacji działających wyłącznie w Internet Explorerze, nie zostaną bez wyjścia. Przeglądarka Microsoft Edge w wersji na Windows 7 i nowsze wyposażona jest w funkcję Trybu IE. Umożliwi to otwarcie aplikacji pod Internet Explorera w karcie, która będzie symulować jego środowisko uruchomieniowe. Microsoft zapowiada jednak, że tryb IE zostanie usunięty z Edge’a do końca 2029 r.

Źródło: Spider’s Web

Autor

Najnowsze