11.8 C
Warszawa
niedziela, 2 października 2022

Prokuratura Krajowa: Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na Śląsku współpracowali z mafią

Koniecznie przeczytaj

Według ustaleń Prokuratury Krajowej co najmniej 35 funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej na Śląsku wstąpiło w szeregi mafii hazardowej od 2018 roku. Jak informuje “Rzeczpospolita”, dwóch z nich nadal jest w czynnej służbie.

W połowie czerwca funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów zatrzymali pięciu funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zatrudnieni byli w Śląskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Katowicach. Śląski Wydział Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach postawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej organizującej nielegalne gry hazardowe.

Sprawa dotyczy dwóch grup przestępczych zajmujących się nielegalnym hazardem, z którą współpracowało co najmniej 35 funkcjonariuszy KAS. Jak donosi “Rzeczpospolita” funkcjonariusze KAS przychodzili na kontrole do punktów, w których odbywały się nielegalne zakłady na maszynach. Źródło dziennika podaje, że jak gdyby nigdy nic pobierali sporą ilość gotówki z urządzeń. Postawiono im m.in. zarzuty przywłaszczania środków finansowych zabezpieczanych w zatrzymywanych automatach do gier losowych i tym samym usuwania dowodów przestępstw karnoskarbowych.

Jak twierdzą śledczy, współpraca funkcjonariuszy z mafią hazardową na Śląsku trwała co najmniej od stycznia 2018 r. Organizacja miała na terenie Śląska blisko 40 punktów, w których działało 209 nielegalnych automatów o wartości ok. 6 tys. zł każdy. Czterech z zatrzymanych zostało aresztowanych, wobec jednej prokurator zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 30 tys. zł, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. Objętych zarzutami jest już 110 osób, w tym 30 byłych funkcjonariuszy KAS.

Źródło: Onet.pl

Autor

Najnowsze