20 C
Warszawa
niedziela, 3 lipca 2022

Rosjanie nie mogą pobrać Windowsa 10 i 11. Microsoft blokuje dostęp do serwera

Koniecznie przeczytaj

Microsoft już w marcu ogłaszał zawieszenie sprzedaży produktów i usług w Rosji. Pobieranie Windowsa 10 lub 11 ze strony Microsoftu stało się dla Rosjan niemożliwe wraz z upłynięciem pierwszej połowy czerwca.

O szczegółach informuje transfer DTF. To oficjalne narzędzie Media Creation Tool, które pozwala w łatwy sposób pobrać obraz systemu lub utworzyć nośnik instalacyjny USB. W ten sposób można uzyskać instalator najnowszej wersji Windows 10 lub 11 z serwerów Microsoftu.

W Rosji link do instalatora Media Creation Tool przekierowuje na stronę Microsoftu wyświetlającą błąd 404. DTF ustalił, że blokada ma miejsce w przypadku dwóch rosyjskich dostawców internetu. Natomiast podczas połączenia przez VPN z serwerów w Europie lub USA instalator Windowsa jest dostępny.

DTF twierdzi, że “nie jest jasne” co powoduje opisywany problem. Do Microsoftu została wysłana wiadomość z zapytaniem, które jak na razie pozostało bez odpowiedzi. Opisywana sytuacja z błędem 404 nie wydaje się jednak awarią ani zbiegiem okoliczności w świetle zapowiadanego przez Microsoft odejścia.

Źródło: dobreprogramy.pl

Autor

Najnowsze