22.2 C
Warszawa
niedziela, 3 lipca 2022

Telegram wprowadza pakiet Premium dla użytkowników swojej aplikacji

Koniecznie przeczytaj

Telegram wprowadza poziom Premium z dodatkowymi zastosowaniami. Do tej pory zgromadził ponad 700 mln użytkowników aktywnie korzystających z darmowej jak na razie aplikacji każdego miesiąca.

Aplikacja Telegram działa od 2013 r. Uruchomił ją 29 wówczas Paweł Durow, a wymyślił jego brat. Do jej funkcji należą m.in. możliwość wymiany wiadomości prywatnych z innymi użytkownikami oraz tworzenie zamkniętych grup czy publicznych kanałów. Teraz ujawniono, że Telegram zgromadził ponad 700 mln użytkowników aktywnie korzystających z aplikacji każdego miesiąca.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Telegram wprowadza poziom Premium z dodatkowymi zastosowaniami. Według TechCrunch opłata za tę wersję zamknie się w przedziale od 4,99 do 6 dol. Warstwa Premium dodaje szereg dodatkowych i ulepszonych funkcji do aplikacji, która w styczniu 2021 r. przekroczyła liczbę 500 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

Telegram Premium ma umożliwiać użytkownikom wysyłanie plików o rozmiarze do 4 GB i obsługiwać szybsze pobieranie danych. Płacący użytkownicy będą mogli śledzić do tysiąca kanałów i tworzyć do 20 folderów, w których będzie można umieścić nawet 200 czatów. Telegram Premium pozwoli także dodać do aplikacji maksymalnie cztery konta i przypiąć do nich do 10 czatów.

Subskrybenci Premium będą mogli zamieniać wiadomości głosowe na tekstowe, korzystać z ekskluzywnych naklejek i reakcji oraz używać animowanych obrazków jako zdjęć profilowych. Będą też korzystać z usługi bez reklam. Firma chce w ten sposób utrzymać rozwój „napędzany przede wszystkim przez użytkowników, a nie reklamodawców”, jak zaznaczono w  komunikacie. To pierwszy raz, kiedy komunikator internetowy z setkami milionów użytkowników wprowadził poziom Premium.

Signal, WhatsApp, Facebook Messenger, Wiadomości Apple’a i Wiadomości Google’a, czyli najwięksi rywale Telegrama, nie oferują usług płatnych. Telegram miał spieniężyć platformę poprzez swój projekt tokena blockchain. Jednak w 2020 r. po kilku opóźnieniach i problemach z regulacjami serwis poinformował, że porzucił projekt i zaoferował zwrot 1,2 mld dol., które zebrał od inwestorów.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze