20 C
Warszawa
niedziela, 3 lipca 2022

Meta Pay następcą Facebook Pay. Zuckerberg inwestuje w metaverse

Koniecznie przeczytaj

Mark Zuckerberg zapowiedział na Facebooku przekształcenie usługi Facebook Pay w Meta Pay. Narzędzie będzie przez jakiś czas służyć do przesyłania pieniędzy, robienia zakupów oraz przekazywania darowizn za pośrednictwem niektórych mediów społecznościowych. Na tym jednak nie koniec.

Szef Facebooka ogłosił we wpisie na swojej platformie, że Meta Pay ma się stać cyfrowym portfelem dla metaverse. Jest to promowana od kilku lat przestrzeń wirtualna, w której użytkownik będzie mógł korzystać z wszelkiego rodzaju funkcji. Chodzi o pracę, zakupy, ale też rozrywkę i możliwość spotykania ludzi.

Meta Pay pozwoli przechowywać i chronić dobra należące do uczestnika metaverse. Dotyczy to nie tylko środków finansowych, ale też np. dzieł sztuki, muzyki czy ubrań. Wszystko, co użytkownik stworzy lub kupi w meta rzeczywistości, będzie zabezpieczone w Meta Pay. Klient będzie mógł również przenieść swoją własność do innego serwisu.

Pod koniec marca firma Marka Zuckerberga nabyła od regionalnego banku z USA pełne prawa do jego marki oraz nazw z nią związanych. Instytucja nosiła nazwę MetaBank. W wyniku podpisanej umowy bank zmieni nazwę na Pathward, za co otrzyma 60 mln dolarów.

Źródło: Cashless.pl

Autor

Najnowsze