20.2 C
Warszawa
sobota, 2 lipca 2022

Nike wycofuje się z Rosji. Decyzję podjęto już w maju

Koniecznie przeczytaj

Portal Nexta na swoim koncie na Twitterze opublikował informację, że Nike wycofuje się z Rosji. Powodem jest inwazja Rosji na Ukrainę, do której doszło 120 dni temu.

W oświadczeniu firma Nike ogłosiła podjęcie decyzji o opuszczeniu rosyjskiego rynku. Jak zapewnia, w pełni wspiera swoich pracowników podczas odpowiedzialnego wygaszania działalności w nadchodzących miesiącach.

Na liście prowadzonej przez amerykański Uniwersytet Yale firma znajdowała się dotychczas w kategorii podmiotów, które jedynie zawiesiły swoje inwestycje. Tę decyzję Nike podjęło już 3 marca, niedługo po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji. W tym momencie sieć ma w Rosji ponad 100 sklepów. Rynek rosyjski i ukraiński stanowią łącznie 1 proc. przychodów całego przedsiębiorstwa.

Według informacji podawanych przez amerykańskie CNBC, Nike już w maju zdecydowało się nie przedłużać umowy z największą rosyjską firmą franczyzową. Ta obsługiwała 37 sklepów firmowych Nike w Rosji poprzez jedną ze swoich spółek-córek. Z rynku nadal nie wycofały się dwie firmy należące do francuskiej rodziny Mulliez: Auchan i Leroy Merlin.

Źródło: Bezprawnik

Autor

Najnowsze