24.6 C
Warszawa
niedziela, 14 sierpnia 2022

InPost podpisał współpracę strategiczną z Shopee

Koniecznie przeczytaj

InPost podpisał z współpracę strategiczną z Shopee. Wiceprezes zarządu InPost ds. sprzedaży Dagmara Brzezińska wyraziła nadzieję, że gwarantowana jakość dostaw InPost będzie wyjątkową ofertą dla wspólnych odbiorców.

Platforma Shopee stała się w ostatnich tygodniach bardzo popularna w Polsce. Współpracę strategiczną z Shopee podpisał InPost, czyli polska firma odpowiedzialna m.in. za sieć Paczkomatów. Ma ona zapewnić wysoką jakość produktów, bezproblemowe zakupy i szybką wysyłkę za pośrednictwem Paczkomatów.

Dagmara Brzezińska, wiceprezes zarządu InPost ds. sprzedaży skomentowała, że najczęściej wybieraną przez klientów e-commerce w Polsce formą przesyłki są dostawy do Paczkomatów. Firma cieszy się, że do tego grona dołączają klienci Shopee. Paczkomaty InPost zwiększyły wydajność usług logistycznych, a o ich sukcesie zadecydowała też szybkość dostaw – aż 98% przesyłek dostarczanych jest następnego dnia po nadaniu.

Partnerstwo strategiczne oznacza, że obie firmy będą ze sobą współpracować nie tylko w kwestii wysyłki produktów, ale także przeprowadzać razem niektóre akcje marketingowe. Pierwszą z nich jest akcja „7.7 Wakacyjna Wyprzedaż”, która ma zachęcać klientów do zakupu oraz wybrania formy wysyłki właśnie poprzez Paczkomaty lub kurierem inPost.

Wybranie dostawy przez operatora InPost umożliwi skorzystanie z vouchera w wysokości 15 złotych. W ramach programu lojalnościowego Shopee klientowi przysługuje dodatkowe 500 monet. Według portalu wirtuealnemedia.pl, Shopee awansowało na trzecie miejsce pod względem popularności wśród platform ecommerce. Serwis działa na polskim rynku dopiero od pół roku. W maju 2022 roku Shopee było popularniejsze niż Aliexpress.

InPost już od lat partneruje z firmami takimi jak Allegro. W ostatnim czasie podjął również współpracę z Amazonem. Paczkomaty firmy stworzonej przez Rafała Brzoskę stały się integralną częścią polskiego rynku ecommerce.

Źródło: Bezprawnik

Autor

Najnowsze