27.6 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia 2022

Prezes Orlenu: Robimy wszystko, aby paliwo w Polsce było możliwie najtańsze

Koniecznie przeczytaj

Program lojalnościowy Vitay Polskiego Koncernu Naftowego Orlen będzie zapewniać rabat w wysokości 30 groszy na litrze paliwa do końca wakacji. Prezes Orlenu Daniel Obajtek twierdzi, że “w ramach mechanizmów rynkowych firma robi wszystko by w trudnym dla całej Europy momencie paliwo w Polsce było możliwie najtańsze”.

W ramach promocji każdy uczestnik programu Vitay otrzyma 30 groszy rabatu na litrze paliwa Efecta lub Verva w ramach trzech tankowań, każde do 50 litrów miesięcznie. W przypadku osób z Kartą Dużej Rodziny zniżka wyniesie 40 groszy na litrze. Promocja przysługuje wszystkim zarejestrowanym uczestnikom programu Vitay, korzystającym z aplikacji Orlen Vitay lub karty Vita. Akcja rozpocznie się 1 lipca. Użytkownicy aplikacji Orlen Vitay będą mogli korzystać z rabatów już od 27 czerwca.

Daniel Obajtek komentuje, że kryzys energetyczny i wojna za naszą wschodnią granicą powodują niestabilność na rynkach surowców i doprowadziły m.in. do wzrostu kosztów transportu oraz cen energii, z którymi mierzą się obecnie wszystkie kraje europejskie. Jak zapewnia szef Orlenu, wszystkie procesy optymalizacyjne wspierane realnymi działaniami rządu powodują, że ceny paliw w Polsce pozostają jednymi z najniższych w Unii Europejskiej. Obecnie są niższe niż w Bułgarii i Rumunii.

Promocję będzie wspierać kampania reklamowa przygotowana przez agencję Grey. Do PKN Orlen należy największa sieć stacji paliwowych w Polsce – na koniec ub.r. liczyła 1 819 punktów. Drugi w rankingu BP miał 563 stacje, a Grupa Lotos – 520. Stacje koncernu znajdują się także w Niemczech, Czechach, na Słowacji i Litwie. W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Orlen (obejmująca też m.in. Anwil i przejętą kilka lat temu Energę) osiągnęła wzrost zysku netto rok do roku o 1 mld zł do 2,8 mld zł i zysku EBITDA LIFO o 0,4 mld zł do 2,79 mld zł.

Według informacji serwisu e-petrol, cena oleju napędowego wzrosła w ciągu tygodnia o 16 groszy. Litr przeciętnie kosztuje obecnie 7,89 zł. W województwie łódzkim paliwo kosztuje średnio 7,83 zł. Na Podlasiu opłata za litr wynosi 7,91 zł. Benzyna Pb95 potaniała w ciągu tygodnia o 2 grosze. W sprzedaży detalicznej kosztuje średnio 7,92 zł/l. Na Pomorzu można ją kupić za 7,88 zł/l. Na Podkarpaciu litr benzyny kosztuje 7,99 zł. Cena autogazu jest o 3 grosze niższa niż tydzień temu. Obecnie litr kosztuje średnio 3,52 zł. Najtaniej LPG można zakupić w województwie świętokrzyskim – jego litr kosztuje tam średnio 3,40 zł. Na Dolnym Śląsku kosztuje przeciętnie 3,66 zł/l.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze