27.6 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia 2022

Sony: Gracze na całym świecie mogą cieszyć się dostępem do gier w ramach abonamentu PlayStation Plus. Nowa usługa także w Polsce

Koniecznie przeczytaj

Firma Sony Interactive Entertainment ogłosiła wprowadzenie nowej usługi Playstation Plus do Polski. Producent wyróżnił trzy poziomy nowej usługi PlayStation Plus: Essential, Extra i Premium.

Playstation Plus jest usługą płatnej subskrypcji dostępnej dla posiadaczy konsoli PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami poinformowano, że usługa PlayStation Plus w nowej wersji wystartowała także w Polsce. Zapewnia ona dostęp do większego katalogu gier i zawartości. Oferuje także możliwość interakcji i dzielenia się doświadczeniami z globalną społecznością PlayStation.

Prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment Jim Ryan skomentował, że globalna premiera PlayStation Plus stanowi ogromną ewolucję oferty usług subskrypcji gier. Dodał, że usługa będzie się nadal rozwijać dzięki comiesięcznym ofertom gier, wśród których znajdą się najsłynniejsze tytuły z platform PlayStation.

Producent wyróżnia różne poziomy i profity nowej usługi PlayStation Plus. PlayStation Plus Essential zapewnia te same korzyści, które do tej pory otrzymywali subskrybenci usługi PlayStation Plus. Obecni użytkownicy PlayStation Plus nie będą musieli wprowadzać żadnych zmian w ramach tego planu, a ceny pozostaną takie same.

Poza wszystkimi korzyściami dostępnymi w pakiecie Essential, użytkownicy PlayStation Plus Extra otrzymają dostęp do katalogu nawet 400 gier z PS4 i PS5, zawierającego największe i najpopularniejsze tytuły PlayStation Studios oraz zewnętrznych partnerów. Gry dostępne w PlayStation Plus Extra będą dostępne do pobrania.

PlayStation Plus Premium zapewni dostęp do wszystkich korzyści z poziomu Essential i Extra, a także dostarczy do nawet 340 gier. Ponadto, abonenci będą mieli dostęp do streamingu gier z PlayStation, PS2, PSP oraz PS4, a także ograniczone czasowo wersje próbne gier, dzięki którym będzie można wypróbować dany tytuł zanim zdecyduje się na zakup.

Według zapowiedzi, nowy katalog gier PlayStation Plus będzie zawierał tytuły z kilkudziesięciu studiów z całego świata, w tym twórców PlayStation Studios, takich jak Insomniac Games, Naughty Dog i Sucker Punch, oraz partnerów zewnętrznych, takich jak Rockstar Games, Square Enix czy WB Games.

Gry dostępne w katalogu gier PlayStation Plus będą z czasem odświeżane i rozwijane. Niektóre z klasycznych gier dostępnych na platformie zostały poprawione. Zwiększono liczbę klatek na sekundę oraz dostępne rozdzielczości. Dodatkowo, wybrane gry z oryginalnego PlayStation i PSP otrzymają nowe funkcje pozwalające na zapisanie gry w dowolnym momencie, a nawet możliwość ich przewinięcia.

W momencie premiery usługa PlayStation Now zostanie przekształcona w PlayStation Plus. Obecni klienci przejdą do usługi PlayStation Plus Premium z dostępem do strumieniowego przesyłania gier w chmurze do czasu wygaśnięcia istniejącego już abonamentu. Wraz z uruchomieniem usługi nie będą podnoszone opłaty abonamentowe. Dodatkowo, 11 rynków w Europie Wschodniej dołączy do usługi strumieniowej transmisji w chmurze w czerwcu br., co daje łącznie 30 rynków.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze