25.2 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia 2022

Przelew błyskawiczny to nowy sposób weryfikacji na platformie Zrzutka.pl

Koniecznie przeczytaj

Platforma Zrzutka.pl przyjęła nowy sposób weryfikacji użytkowników w postaci przelewu błyskawicznego. Nowa metoda jest bezpłatna i została wprowadzona za pośrednictwem spółki Blue Media.

Dotychczas z powodu konieczności potwierdzenia danych rachunku bankowego weryfikacja tożsamości potrafiła zajmować nawet dwa dni. Teraz internauci sprawdzani są w kilka minut.

Aby skorzystać z nowego rozwiązania, po przejściu do zakładki “przelew weryfikacyjny” należy wybrać opcję “przelew błyskawiczny”. Wśród banków do wyboru znalazły się największe instytucje w kraju, w tym m.in. PKO BP, Pekao, ING, mBank, Millennium, Credit Agricole czy Alior.

Po zatwierdzeniu instytucji finansowej użytkownik trafia na stronę operatora płatności, gdzie generowane są dane do przelewu. Trzeba się zalogować do swojego banku, potwierdzić transakcję kodem SMS oraz zatwierdzić transakcję. Wkrótce potem dane zostają przesłane na serwery zrzutka.pl, a system weryfikuje konto użytkownika.

Przelew weryfikacyjny o wartości 1 zł nie stanowi opłaty – zwrot wpłaconej złotówki realizuje się automatycznie. Transakcja jest przeprowadzana w obrębie tego samego banku, dzięki czemu proces nie zajmuje dużo czasu. Zrzutka.pl posiada licencję Krajowej instytucji płatniczej.

Źródło: Cashless.pl

Autor

Najnowsze