27.6 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia 2022

Orange Polska: Na wakacje nasz zasięg został poprawiony

Koniecznie przeczytaj

Rzecznik prasowy Orange Polska Wojciech Jabczyński informuje na Twitterze, że zasięg w miejscowościach turystycznych na wakacje został poprawiony. Pojawiły się nowe stacje bazowe oraz kilkanaście stacji mobilnych. Zwiększono też pojemność sieci, dokładając częstotliwości.

Jak komentuje rzecznik prasowy Orange Polska, firma stara się o możliwie dobry zasięg w miejscowościach turystycznych.

W porównaniu z rokiem 2021 operator uruchomił w regionach turystycznych 9 nowych stacji bazowych w miejscowościach: Bukowina Tatrzańska, Giżycko, Pisz, Ostróda, Brenna, Grywałd, Maruszyna, Trzęsacz i Dębowa Kłoda (okolica Białki Tatrzańskiej).

Dodatkowo na okres wakacyjny zasięg dla klientów Orange mają poprawić stacje mobilne w: Jastarni, Pruszczu Gdańskim, Rowach, Darłowie, Trzebiatowie, Kołobrzegu, Karwi, Dębkach i Krynicy Morskiej. Część z nich już działa, a pozostałe mają ruszyć w pierwszych dniach lipca.

Ponadto na stacjach pracujących nie tylko w rejonach turystycznych Orange dołożył 1274 systemy/częstotliwości LTE. Są one teraz lepiej doposażone, co ma przełożyć się na zasięg i jakość usług.

Jednocześnie Jabczyński podkreśla, że zdecydowanie więcej zalogowanych urządzeń na danym obszarze i intensywne korzystanie z usług telekomunikacyjnych oznacza mniejszy komfort. Firma nie wszędzie uzyskała możliwość i zgodę, aby uruchamiać dodatkowe inwestycje.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze