25.2 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia 2022

Transmisje na żywo w telewizji wpływają na rodzinne relacje

Koniecznie przeczytaj

Z badania OnePoll przeprowadzonego na zlecenie Samsunga wynika, że aby nie przegapić ulubionego programu lub dyscypliny, badani potrafili zrezygnować z uczestnictwa w ważnych wydarzeniach, takich jak występ dziecka.

40 proc. Brytyjczyków przyznaje się do kłótni z rodziną lub znajomymi o to, kto na głównym ekranie domowego telewizora może oglądać ulubiony sport czy program. 39 proc. badanych stwierdziło, że taki konflikt doprowadził do sytuacji, w której jeden z domowników wyszedł, aby obejrzeć ważną transmisję sportową gdzie indziej. Kolejne 33 proc. wskazało, że efektem były tutaj tzw. ciche dni lub ograniczenie rozmów w domu.

Co więcej, zapaleni fani sportu i telewizji dla możliwości obejrzenia ulubionej dyscypliny lub programu potrafili zrezygnować z uczestnictwa w ważnych wydarzeniach, takich jak wesele (25 proc.), urodziny znajomego lub kogoś z rodziny (26 proc.), czy występ taneczny dziecka (24 proc.).

Z badania wynika, że decyzja o tym, które wydarzenie sportowe lub program oglądać w domu na żywo w telewizji jest problemem u ponad połowy respondentów. Aby poradzić sobie z utrudnionym dostępem do ekranu telewizora 57 proc. korzysta z wielu urządzeń jednocześnie, 51 proc. słucha relacji z jednego wydarzenia w radiu, a drugi ogląda w telewizji, 32 proc. korzysta z funkcji multi-screen, a 31 proc. zabiera ze sobą trzy różne ekrany.

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę badawczą OnePoll na zlecenie firmy Samsung Electronics w dniach 14-17 czerwca 2022 r., na próbie 2 tys. Brytyjczyków w wieku 18+.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze