25.2 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia 2022

Allegro z początkiem września zyska nowego szefa

Koniecznie przeczytaj

Allegro żegna się z dotychczasowym prezesem Francois Nuyts, którego obowiązki od 1 września 2022 roku przejmie Roy Perticucci. Głównym zadaniem przyszłego szefa ma być umocnienie pozycji serwisu e-handlowego poza granicami Polski.

Allegro poinformowało, że dalszym rozwojem spółki od 1 września 2022 r. kierować będzie Roy Perticucci. W najbliższych tygodniach dotychczasowy szef, Francois Nuyts, ma go wspierać w przejmowaniu obowiązków. Z komunikatu firmy wynika, że priorytetem dla nowego prezesa będzie budowanie pozycji Allegro na rynku międzynarodowym.

Roy Perticucci w latach 2013-2020 kierował europejskimi operacjami oraz logistyką w Amazonie. Przez pewien czas odpowiadał za to także w Ameryce Północnej. Wcześniej zajmował wysokie stanowiska w innych dużych firmach sektora handlowego, takich jak Ahold, Dixons czy Tesco. Karierę zawodową rozpoczynał jako programista w Accenture w Mediolanie. Kontynuował ją jako konsultant w Boston Consulting Group w Monachium.

Firma informowała w lutym br., że proces przejmowania władzy może potrwać do końca 2022 roku. Ustępujący szef nadzorował wprowadzenie spółki na giełdę. Obecnie wpływy firmy spadają. Niedawno za jedną akcję płacono poniżej 20 zł, podczas gdy jesienią 2020 roku było to ponad cztery razy więcej.

Francois Nuyts rozpoczął proces ekspansji Allegro poza granicami Polski. W tym celu za 880 mln euro przejęto Grupę Mall. Zakup ma ułatwić Allegro rozwój w Czechach, Słowenii, Chorwacji, na Słowacji i Węgrzech. Do jego inicjatyw należą też uruchomienie Allegro Pay oraz własnej sieci automatów paczkowych.

Źródło: Cashless.pl

Autor

Najnowsze