27.5 C
Warszawa
niedziela, 14 sierpnia 2022

HBO Max nie będzie już produkować własnych seriali w Polsce

Koniecznie przeczytaj

W ramach fuzji HBO Max z discovery+ dojdzie do usunięcia części produkcji oryginalnych i wstrzymania realizacji lokalnych. Chodzi o kraje skandynawskie oraz Europy Środkowej, w tym Polskę.

HBO poinformowało, że w ramach prac nad połączeniem HBO Max i discovery+ w jedną globalną platformę trwa przegląd dotychczasowej oferty programowej. Nowy serwis miałby prezentować szeroki zakres treści z całego Warner Bros. Discovery.

Jak podaje komunikat, częścią tego procesu jest decyzja o usunięciu z HBO Max części produkcji oryginalnych. Serwis wstrzyma także dalsze prace nad lokalnymi produkcjami oryginalnymi HBO Max w krajach skandynawskich i Europie Środkowej. Dotyczy to również zaprzestania rozpoczętych w ubiegłym roku projektów w Niderlandach i Turcji.

Firma zaznacza, że jej zaangażowanie na rynkach HBO Max nie ulega zmianie. Kanały linearne Warner Bros. Discovery we wspomnianych regionach nadal będą zamawiać projekty lokalne. Lokalne treści będą też produkowane przez strony trzecie z myślą o udostępnieniu ich w serwisach streamingowych. Polskie HBO od lat produkuje własne seriale – w kwietniu br. emitowano „Odwilż”. W 2020 r. nakręcono serial „Warszawianka”, który czeka na emisję.

Agnieszka Niburska, PR director CE w HBO Max EMEA przekazała, że w sprawie konkretnych produkcji więcej szczegółów podadzą wkrótce. Trwa przegląd projektów na etapie produkcji i postprodukcji, żeby zdecydować, czy finalnie znajdą się na platformie HBO Max. Jest też kilka projektów europejskich, których produkcja została już zamówiona i mogą pojawić się w ofercie HBO Max.

W zeszłym tygodniu HBO Max usunęło z oferty wybrane produkcje europejskie i amerykańskie. Agnieszka Niburska zapewnia, że w polskim sektorze serwisu pozostaną też rodzime produkcje.

W związku z tą decyzją istnieje możliwość zmniejszenia zatrudnień w europejskich oddziałach HBO Max. Na razie jednak brakuje informacji na ten temat. Nie wiadomo, kiedy dojdzie do globalnej fuzji Discovery+ i HBO Max. W Polsce treści Discovery+ są częścią platformy Player.pl, która ma własne produkcje i emituje treści z wszystkich kanałów Grupy TVN, zatem połączenie powinno obejmować Playera i HBO Max.

W ramach sfinalizowanej na początku kwietnia fuzji Warner Media i Discovery Inc. powstał plan oszczędności. Mają one wynieść 3 mld dol. w ciągu pierwszych 24 miesięcy od zamknięcia transakcji (firma ma długi na ok. 55 mld dol.). Duża część z tego będzie pochodzić z “unikania inwestycji”. Serwis HBO Max ruszył w Polsce 8 marca, zastępując platformę HBO GO. Firma nie podaje liczby subskrybentów serwisu. Z danych Mediapanelu wynika, że w maju br. platformę odwiedziło 4,69 mln użytkowników.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze