25.2 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia 2022

Usługa SwatchPAY! już dostępna dla klientów Nest Banku

Koniecznie przeczytaj

Nest Bank wprowadził nową wersję płatności zbliżeniowych dla swoich klientów. Mowa o usłudze Swatch Pay.

Klienci Nest Banku zyskali kolejną alternatywę dla płatności zbliżeniowych. Mogą teraz regulować rachunki w sklepach czy punktach usługowych przy użyciu zegarka Swatch. Oferta skierowana jest do posiadaczy kart płatniczych Visa wydanych przez Nest dla konta osobistego lub firmowego.

Do korzystania z usługi Swatch Pay potrzebny jest firmowy zegarek z modułem NFC. Klient używający smartfona z iOS lub Androidem powinien pobrać aplikację SwatchPAY!, a następnie powiązać smartwatch z kartą płatniczą. Można to również zrobić w sklepie Swatcha lub w trakcie zakupu poprzez stronę internetową producenta.

Podczas płacenia wystarczy przysunąć zegarek do czytnika w terminalu zbliżeniowym. Transakcje powyżej 100 zł wymagają jednak potwierdzenia na terminalu kodem PIN do powiązanej karty. W przypadku zgubienia lub kradzieży zegarka, klient może zablokować albo usunąć kartę w aplikacji. Energię potrzebną do wykonania operacji dostarcza terminal, dzięki czemu korzystać z zegarka bez obawy o wyczerpanie baterii.

Bank zaznacza, że to kolejna udostępniona przez niego opcja płatności mobilnej. Wcześniej w ofercie pojawiły się Blik, Google Pay i Apple Pay, Garmin Pay oraz Fitbit Pay. Nest jako pierwszy na świecie uruchomił Visa Mobile, rozwiązanie upraszczające płatności kartą w internecie.

Źródło: Cashless.pl

Autor

Najnowsze