25.2 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia 2022

Praca sezonowa. Na czym młodzież zarabia w wakacje najlepiej?

Koniecznie przeczytaj

Wakacje to dla studentów czy uczniów okazja do zarobienia dodatkowych pieniędzy. Podsumowanie opłacalności wykonywanych prac wakacyjnych dostarczyła agencja Personnel Service. Która z nich jest najkorzystniejsza?

Lider zestawienia to obsługa festiwali muzycznych. Średnia stawka wynosi w tym przypadku 20 zł za godzinę netto, czasem nawet więcej. Taka praca stanowi również ciekawe doświadczenie i okazję do poznania artystów. Wadą natomiast jest niestały czas wykonywanej pracy. Festiwale bowiem trwają zwykle kilka dni i nie występują regularnie.

Według Personnel Service, podobnie można zarobić jako „niania na wakacje”, zajmując się dziećmi zleceniodawcy. Niewykluczone jest w takiej sytuacji uzyskanie darmowego wyjazdu. Kolejne w zestawieniu są zawody ratownika na basenie, instruktora kitesurfingu czy też hostessy, płatne 18-20 zł netto za godzinę.

Najpowszechniejsze prace sezonowe nie są już tak dobrze wynagradzane. Jako recepcjonista w hotelu można zarobić ok. 15 zł netto za godzinę, jako kelner – 14 zł. Sprzedawca lodów zarobi od 14,5 do 16 zł, a sprzedawca pamiątek ok. 13,5 zł. W gastronomii wiele też zależy od napiwków. Kelner renomowanej restauracji z odpowiednim podejściem do klientów może zarobić nieporównywalnie więcej.

Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service uważa, że decyzja dotycząca pracy sezonowej zależy od naszych predyspozycji. Według jego oceny, połączenie pracy wakacyjnej z pobytem w turystycznym miejscu może być atrakcyjne dla młodych.

Zdaniem prezesa Personnel Service młodzieży odpowiada również praca w dużych miastach, m.in. w sektorze magazynowym czy w sklepach. Ok. 14,5 zł na godzinę netto można zwykle zarobić, pracując w kinie czy na call center.

Źródło: Bezprawnik

Autor

Najnowsze