27.5 C
Warszawa
niedziela, 14 sierpnia 2022

Polska na 4 miejscu pod względem liczby użytkowników aplikacji Revoluta

Koniecznie przeczytaj

1,7 mln osób w Polsce korzysta z aplikacji Revoluta. Jesteśmy na 4. miejscu pod względem liczby użytkowników platformy.

Revolut świętuje 7 urodziny. Z tej okazji udostępnił statystyki dotyczące swojej działalności. Najważniejszą jest przekroczenie granicy 20 mln pozyskanych klientów. Każdego dnia wykonują oni z pomocą aplikacji ponad 250 mln transakcji.

Najwięcej klientów Revolut ma w Wielkiej Brytanii. Na macierzystym rynku jest ich 4,8 mln. Drugie miejsce zajmuje Rumunia z 2 mln klientów, trzecie Irlandia (1,9 mln klientów). Na czwartym miejscu pod względem liczby klientów plasuje się Polska. Z 1,7 mln użytkowników aplikacji Revoluta wyprzedza ona Francję (1,5 mln klientów). Nad Wisłą Revolut oficjalnie wystartował w marcu 2018 r.

Usługi fintechu dostępne są obecnie w 36 krajach. Niebawem planuje debiut na kolejnych rynkach, m.in. w Meksyku, Indiach i Brazylii. Firma podała również, że zatrudnia już ponad 5 tys. osób, z czego 1 tys. w Polsce. Co więcej, zespół ma być dalej rozbudowywany.

Przy okazji siódmej rocznicy rozpoczęcia działalności brytyjski fintech wspomina, że zaczynał od realizowania przelewów zagranicznych z wymianą walut. Dziś jego klienci mogą korzystać m.in. z natychmiastowych, darmowych przelewów międzynarodowych, oprocentowanych kont do automatycznego oszczędzania, kredytów online, płatności odroczonych Pay Later, a także platformy Stays do rezerwacji noclegów. W jego ofercie jest również aplikacja, konto i karta Revolut Junior dla dzieci.

Źródło: Cashless.pl

Autor

Najnowsze