27.5 C
Warszawa
niedziela, 14 sierpnia 2022

Polacy liderami w zamawianiu roślinnych burgerów

Koniecznie przeczytaj

Glovo ujawnia, że najwięcej roślinnych burgerów spośród wszystkich krajów korzystających z aplikacji zamawiają Polacy. W ciągu ostatnich 12 miesięcy aż 33 proc. dostaw miało miejsce na terenie Polski.

Według Glovo Polacy są liderami w zamawianiu wege burgerów, spośród wszystkich krajów, w których działa aplikacja. Zmiany widać też na sklepowych półkach. Wszelkiej maści wegetariańskie lub wegańskie alternatywy dla burgerów bardzo dobrze przyjęły się nad Wisłą.

Według informacji przekazanych przez Glovo, które obsługuje dostawy w dwudziestu czterech krajach, aż 33% wszystkich wege burgerów dostarczonych przez nich w ciągu 12 ostatnich miesięcy, zamawiali Polacy. Pod tym względem nasz kraj jest liderem w aplikacji Glovo.

Lidl, Biedronka, Carrefour czy jakakolwiek inna sieć oferują już osobny regał, gdzie można kupić produkty wegetariańskie lub wegańskie zastępujące mięso. Trend ten rozwija się od dłuższego czasu.

Według raportu „Atlas Mięsa 2022” 10% osób w wieku od 18 do 24 lat deklaruje, że w ogóle nie je mięsa. Wśród badanych w wieku 15-29 lat aż 44% twierdzi, że dąży do ograniczenia spożycia mięsa lub nie je go w ogóle (kolejno 36% i 8%). Jak wynika z opisu, rynek produktów roślinnych ma powiększyć się nawet o 20-30% w ciągu najbliższych lat.

Osoby rezygnujące z mięsa zazwyczaj wybierają albo wegetarianizm albo weganizm. Wegetarianizm polega przede wszystkim na niejedzeniu zwierząt jako takich. W tym także ryb. Weganie natomiast nie jedzą nie tylko mięsa, ale także wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego, do których należą np. ser, mleko, jajka.

Źródło: Bezprawnik

Autor

Najnowsze