25.2 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia 2022

Już teraz Blik dostępny dla użytkowników Stripe z całej Europy

Koniecznie przeczytaj

Blik nawiązuje szerszą współpracę z platformą Stripe. Dzięki niej mogą z niego korzystać użytkownicy na terenie całej Europy.

Platforma Stripe zapewnia infrastrukturę finansową dla biznesu. Blik to kolejny sposób płatności dostępny w serwisie. W efekcie klienci Stripe mogą korzystać z polskiego narzędzia do przyjmowania płatności w internecie bez konieczności dodatkowej integracji.

Aby aktywować Blika jako metodę przyjmowania należności, użytkownicy Stripe muszą uruchomić go w swoim panelu ustawień płatności. Z komunikatu obu podmiotów wynika, że współpraca na tym polu została nawiązana w ubiegłym roku, ale dotychczas z rozwiązania mogła korzystać jedynie wybrana grupa klientów w ramach testów beta.

Przedstawiciele Stripe podkreślają, że nawiązanie współpracy z Blikiem było dla nich bardzo ważnym krokiem, zarówno ze względu na polskich klientów, którzy lubią płacić tą metodą, jak i ze względu na międzynarodowe firmy, które chcą prowadzić swoją działalność także na polskim rynku.

Partnerzy zapewniają, że Blik jest obecnie najpopularniejszą metodą płatności w Polsce na platformie Stripe. Średni dzienny współczynnik konwersji wynosi ponoć między 93 a 95 proc.

Z powstałej kilkanaście lat temu platformy Stripe korzystają miliony firm: od startupów po międzynarodowe korporacje. Wśród jej klientów są Google, Shopify, Ford, ale też polskie Docplanner i Booksy. Niedawno okazało się, że partnerem podmiotu został Revolut. Przedsiębiorstwo chce zoptymalizować płatności na europejskich rynkach i ułatwić sobie ekspansję m.in. w Indiach, Meksyku i Brazylii.

Źródło: Cashless.pl

Autor

Najnowsze