25.2 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia 2022

Google Pay to już przeszłość. Aplikację ma zastąpić Portfel Google

Koniecznie przeczytaj

Google rezygnuje z aplikacji Google Pay. Zamierza ją zastąpić Portfelem Google. Polska jest jednym z 38 krajów, w których firma ogłosiła zmiany.

Google ogłosiło rezygnację z aplikacji Google Pay jeszcze w maju, podczas konferencji I/O 2022. Firma zapowiedziała zmianę wraz z aktualizacją Google Pay nr 2.150.460235810.

Dotychczasowy program zastąpi Google Wallet, w Polsce pod nazwą Portfel Google. Aplikacja powinna automatycznie zamienić się ze starszą. Zmiana jest wprowadzana stopniowo i nie u wszystkich użytkowników.

Tymczasem na stronie aplikacji w Sklepie Play pojawiły się już pierwsze recenzje opisujące problemy, wszystkie z 20 lipca. Okazuje się, że nowa aplikacja nie działa prawidłowo.

Google wprowadza też nowości do popularnych Map. Google Maps ciągle rozwijają się o nowe funkcje. Jak podaje Next Gazeta, najnowsza funkcja, raportowanie jakości powietrza i poziomu smogu, ma pomóc mieszkańcom dużych miast.

W najnowszym wpisie na oficjalnym blogu firma informuje, że w aplikacji pojawi się nakładka zbierająca dane z czujników jakości powietrza. Na razie funkcja jest testowana w USA, a następnie będzie rozwijana na kolejne kraje.

Nowa funkcja ma wyeliminować potrzebę posiadania osobnych aplikacji dedykowanych jakości powietrza i wyświetlać najpotrzebniejsze dane w jednym miejscu. Dane występują w formacie AQI (im mniejsza wartość, tym lepsze powietrze).

Udogodnienie ma wykorzystywać rządowe i niezależne sieci badania jakości powietrza. W USA są to dane z Agencji Ochrony Środowiska oraz z sieci czujników PurpleAir.

Źródło: INNPoland

Autor

Najnowsze