25.2 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia 2022

SpaceX nawiązuje współpracę z producentem Barbie

Koniecznie przeczytaj

Mattel to producent m.in. lalek Barbie, samochodów Hot Wheels i gry karcianej UNO. Firma zgodziła się na wieloletnią współpracę ze SpaceX Elona Muska.

Pierwsze zabawki w ramach współpracy trafią do sprzedaży w 2023 roku pod marką Matchbox. Obecnie pod tą marką produkowane są małe modele samochodów. Na platformie Mattel Creations pojawią się przedmioty kolekcjonerskie o tematyce kosmicznej. Nie ogłoszono jeszcze, które modele znajdą się w kolekcji. Z pomocą Mattela SpaceX będzie mógł dostarczać na rynek także pluszaki, lalki lub zestawy budowlane.

Według CNBC to nie pierwszy raz, kiedy Mattel i Musk połączyli siły w celu stworzenia zabawek. Na początku 2020 roku Mattel stworzył dwa zdalnie sterowane pojazdy oparte na Cybertruck Tesli. Kilka miesięcy temu Mattel wysłał w kosmos dwie lalki Barbie w ramach współpracy z ISS National Lab. Celem projektu było zachęcenie dziewcząt do rozważenia kariery w lotnictwie, inżynierii i STEM.

Mattel w ciągu ostatnich czterech lat przeszedł rewitalizację pod przewodnictwem dyrektora generalnego Ynona Kreiza. W styczniu firma ogłosiła odzyskanie lukratywnej licencji księżniczki Disneya od rywala Hasbro. Ponadto zapewniła, że w 2023 roku zacznie sprzedawać zabawki oparte na ukochanych postaciach księżniczek, takich jak Anna, Elsa i Merida.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze