25.2 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia 2022

W Polsce pojawi się aplikacja Shares

Koniecznie przeczytaj

W Polsce pojawi się aplikacja do inwestowania społecznościowego. Twórcy Shares pozyskali na rozwój produktu 40 mln dolarów.

Aplikacji Shares udało się pozyskać 40 mln dolarów. Zdobyte środki mają być przeznaczone nie tylko na ekspansję, ale też na rozbudowę portfolio produktowego. Pieniądze pochodzą od funduszu Velar Ventures, który podwoił swoją inwestycję w startup. Ten ostatni na rozwój pozyskał już łącznie 90 mln dolarów.

Shares to aplikacja do inwestowania społecznościowego. Służy ona zawieraniu transakcji, zdobywaniu wiedzy i omawianiu możliwości inwestycyjnych z innymi użytkownikami. Na razie do Shares ma dostęp jedynie Wielka Brytania. Od czasu debiutu na Wyspach w maju br., aplikacja zdobyła ponad 150 tys. użytkowników. Firma uściśla, że 66 proc. z nich to osoby poniżej 25 roku życia, a 26 proc. stanowią ludzie w wieku od 26 do 41 lat.

Do końca roku fintech planuje się pojawić na innych europejskich rynkach. W tym celu zatrudnia regionalnych dyrektorów i zespoły w Barcelonie, Berlinie, Sztokholmie, Amsterdamie i Krakowie. Polskę wybrano na centralę Shares w naszym regionie. Obecnie krakowskie biuro zatrudnia ponad 75 pracowników. Firma uruchomiła też listę oczekujących dla chętnych spoza Wielkiej Brytanii.

Fintech obecnie analizuje ofertę kryptowalut, która umożliwi użytkownikom transakcje w przestrzeni aktywów cyfrowych za pośrednictwem aplikacji Shares.

Źródło: Cashless.pl

Autor

Najnowsze