25.2 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia 2022

Jest nowy model subskrypcji dla użytkowników Netflixa w systemie iOS

Koniecznie przeczytaj

System iOS działający w mobilnych urządzeniach Apple dostarczył nową możliwość wykupienia subskrypcji na platformie Netflix. Aby zapłacić za wybrany abonament, należy wejść w link kierujący bezpośrednio do serwisu.

W ostatnim raporcie biznesowym Netflix podał, że drugim kwartale br. liczba jego subskrybentów zmalała o 970 tys. do 220,67 mln. Platforma liczy, że w bieżącym roku wróci do wzrostu.

Niedawno pojawiła się informacja, że Netflix rozpoczął w wybranych krajach Ameryki Południowej próby nowego rozwiązania. Ma ono ograniczyć współdzielenie kont w serwisie. Użytkownicy będą musieli zapłacić dodatkowo za możliwość dodania nowego gospodarstwa domowego do profilu. Na liście testowanych rynków są między innymi Argentyna, Salwador i Gwatemala.

Teraz okazuje się, że Netflix chce stosować prostszy niż wcześniej model dotarcia do użytkowników urządzeń przenośnych marki Apple. Serwis 9to5Mac potwierdził, że aplikacja Netfliksa korzysta teraz z nowego API iOS. Przenosi ono użytkownika do zewnętrznej strony internetowej przed dokonaniem subskrypcji. Nie jest pewne, kiedy dokładnie Netflix rozpoczął udostępnianie tej opcji dla użytkowników iPhone’a i iPada.

Po dotknięciu przycisku subskrypcji, komunikat dla użytkowników mówi o opuszczeniu aplikacji i przejściu do zewnętrznej strony internetowej. Aplikacja informuje również, że transakcji nie będzie już obsługiwało Apple. Całe zarządzanie abonamentem powinno odbywać się w ramach platformy Netfliksa. Takie rozwiązane pozwala Netfliksowi nie płacić 30 proc. prowizji za każdą subskrypcję dokonaną w ramach aplikacji na iOS, która jest zmniejszona do 15 proc. dla powtarzających się subskrypcji po pierwszym roku.

Jak zauważają obserwatorzy rynku, ze względu na ostatnie dochodzenia antymonopolowe, Apple w końcu pozwoliło niektórym typom aplikacji oferować alternatywne metody subskrypcji poza App Store. Odbywa się to bez konieczności płacenia prowizji firmie. Niedawno Apple zezwoliło aplikacjom z App Store na udostępnianie metod płatności stron trzecich w niektórych krajach, takich jak Holandia i Korea Południowa.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze