25.2 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia 2022

Współpraca Carrefour i Donateo. Mikrodonacje możliwe będą w całej Polsce

Koniecznie przeczytaj

Wrocławski fintech sfinalizował pilotaż aplikacji Donateo w sieci Carrefour. Mikrodonacji będzie można dokonać we wszystkich sklepach tej marki w Polsce.

Wrocławski fintech BetterPOS, operator aplikacji Donateo, poinformował o zakończeniu testów tego rozwiązania na terminalach płatniczych w sieci sklepów Carrefour. Pilotaż trwał kilka tygodni i był prowadzony w czterech placówkach. Donateo pojawi się w piętnastu sklepach, by docelowo trafić do wszystkich placówek firmy w Polsce, których jest obecnie ponad 900.

Donateo umożliwia bezgotówkowe wsparcie organizacji dobroczynnych za pomocą wirtualnych puszek, stacjonarnych wpłatomatów oraz terminali płatniczych. W sklepach Carrefour narzędzie pojawi się na tych ostatnich, w tradycyjnych kasach, wyłącznie przy płatności kartą. W trakcie programu pilotażowego na terminalach udostępniono opcję przekazania datku w stałej wysokości 2 zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Z danych wynika, że na mikrodonację decydował się co piąty klient.

Środki pozyskane w ten sposób trafiają bezpośrednio na konto fundacji. Informacja na ten temat pojawia się na koncie bankowym klienta. Sklep nie ponosi kosztów związanych z obsługą transakcji. Firma BetterPOS nawiązała współpracę z operatorem serwisu Przelewy24. W efekcie w systemie płatności internetowych pojawiła się możliwość przekazania wpłaty na cele charytatywne podczas zakupów w wybranych sklepach online.

W połowie lipca okazało się też, że fintech z Wrocławia podpisał list intencyjny z fundacją Polska Bezgotówkowa. Dotyczy on współpracy przy promocji innowacji płatniczych, w tym przede wszystkim tzw. mikrodonacji. Partnerstwo ma polegać na promowaniu wpłat na rzecz pomocy Ukrainie.

Autor

Najnowsze