25.2 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia 2022

Sprite kończy z zielonymi butelkami. Robi to w trosce o środowisko

Koniecznie przeczytaj

Według informacji koncernu Coca-Cola, napój gazowany Sprite od 1 sierpnia będzie dostępny tylko w przezroczystych butelkach, w przeciwieństwie do dotychczasowych – zielonych. Takie działanie firmy dyktowane jest chęcią sprawowania większej odpowiedzialności za środowisko. Sprite zmienił kolor opakowania po raz pierwszy od ponad 60 lat.

Firma informuje, że obecnie stosowany w butelkach Sprite plastik zawiera zielony politereftalan etylenu (PET). W efekcie nie można ich przetworzyć na nowe butelki. Jak zauważył Julian Ochoa, dyrektor generalny R3CYCLE, firmy pomagającej Coca-Coli w usprawnieniu recyklingu, usuwanie kolorów z butelek poprawia jakość materiału z recyklingu. Jego zdaniem podczas recyklingu przezroczyste butelki PET Sprite można przerobić na kolejne butelki. W ten sposób tworzy się gospodarka o obiegu zamkniętym dla plastiku.

Koncern, oprócz koloru butelek, modyfikuje też logo i projekt opakowania na butelkach. Ma to zapewnić bardziej „spójny wygląd i głos marki na całym świecie”. Dobrze znany i charakterystyczny dla marki zielony odcień będzie nadal używany na etykietach Sprite. Wszystkie zielone butelki koncernu Coca-Cola również zastąpią w najbliższych miesiącach przezroczyste opakowania.

Coca-Cola w 2018 roku ogłosiła inicjatywę „Świat bez odpadów”. Jej ostatecznym celem jest zebranie i recykling jednej butelki lub puszki za każdą sprzedaną do 2030 roku. Firma podała, że większość butelek Dasani w USA i Kanadzie będzie teraz sprzedawana w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Według firmy ta innowacja ma zmniejszyć około 20 milionów funtów nowych odpadów z tworzyw sztucznych w porównaniu do 2019 roku.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze