25.2 C
Warszawa
środa, 17 sierpnia 2022

Współpraca InPost Fresh i Carrefour. Aplikacja rozszerza działalność

Koniecznie przeczytaj

Aplikacja InPost Fresh przechodzi do Katowic, Sosnowca, Czeladzi oraz Mysłowic. Dzięki współpracy InPost Fresh i Carrefour, mieszkańcy będą mogli zamawiać żywność z dostawą do domu.

Prezes Grupy InPost Rafał Brzoska ogłosił rozszerzenie możliwości zamawiania żywności za pomocą aplikacji InPost Fresh. Dzięki współpracy z Carrefour, usługa będzie dostępna dla mieszkańców czterech kolejnych miast. Mowa o Katowicach, Sosnowcu, Czeladzi oraz Mysłowicach.

Jak ocenia Marek Garus, dyrektor ds. operacji i rozwoju ecommerce w Carrefour Polska, rozszerzenie usługi InPost Fresh dla klientów Carrefour w kolejnych miastach przybliża sieć do potrojenia wskaźnika GMV. Zgodnie z założeniem wskaźnik ten w 2026 roku ma wynieść 10 mld euro.

InPost Fresh to dedykowana aplikacja do zakupu żywności za pomocą urządzeń mobilnych. Jest dostępna zarówno na urządzenia oparte o Androida, jak i na te wykorzystujące iOS. Do tej pory usługa była dostępna w Warszawie, Krakowie oraz Łodzi. Opierała się nie tylko o Carrefour, ale także o sieć Makro, która oferuje swoje produkty w Warszawie i Łodzi. Carrefour dostarcza użytkownikom InPost Fresh ponad 11 tys. produktów. Makro niewiele mniej, bo 9 800.

Użytkownicy InPost Fresh mogą liczyć na szybką dostawę pod wskazany adres z wybranego przez siebie sklepu. Zamówienia realizowane są od poniedziałku do soboty. Można wybrać konkretny dzień lub godzinę. Do transportu zamówionej żywności InPost wykorzystuje lodówko-zamrażarki na kołach.

Samą aplikację cechuje intuicyjność i wygoda w obsłudze, jak zwykle w przypadku oprogramowania InPostu. Zapłacić za zakupy można za pomocą płatności online, BLIK-iem lub kartą przy odbiorze.

Rynek e-grocery w Polsce rozwija się praktycznie z miesiąca na miesiąc. Oprócz dedykowanych startupów inwestują w niego także sieci handlowe i operatorzy logistyczni. Swój sklep internetowy dynamicznie rozwija także Auchan. Sieć również oferuje dostawę w wybranych miastach na adres wskazany przez klienta. Obecnie usługi tego typu są dostępne najczęściej w Warszawie i kilku największych miastach Polski.

Źródło: Bezprawnik

Autor

Najnowsze