27.5 C
Warszawa
niedziela, 14 sierpnia 2022

Nowy rodzaj Paczkomatu od InPost ma tylko jedną komorę

Koniecznie przeczytaj

Firma InPost wprowadza do sieci sklepów Żabka nowy typ Paczkomatu pod nazwą Robomat. Maszyna ma tylko jedną komorę i wykorzystuje mechanizm robota kartezjańskiego.

Odbiór paczki z Robomatu w rzeczywistości bardzo przypomina odbiór przesyłki z Paczkomatu. Trzeba zeskanować w czytniku maszyny kod QR z aplikacji InPost Mobile lub wpisać kod odbioru na ekranie maszyny. Następnie paczka zostanie przetransportowana przez wewnętrzny system Robomatu do głównej komory, skąd się ją odbiera. Po odebraniu przesyłki trzeba zamknąć drzwi komory i potwierdzić otrzymanie towaru w aplikacji lub na ekranie maszyny.

Paczkę można nadać przez aplikację InPost Mobile – wystarczy zeskanować kod QR w czytniku lub wpisać kod nadania na ekranie Robomatu. Korzystając natomiast z opcji SzybkieNadania.pl, trzeba zeskanować kod kreskowy z etykiety lub wpisać kod na ekranie urządzenia.

W obu przypadkach należy umieścić paczkę w głównej komorze-skrytce. Jej kolory pomogą zidentyfikować rozmiar przesyłki. Komory Robomatu różnią się od wymiarów skrytek w Paczkomacie. Po umieszczeniu paczki trzeba zamknąć drzwi komory głównej. Maksymalna waga paczki to 7 kg. Jeśli przesyłka waży więcej niż 7kg lub przekracza inne wymagane parametry, można ją odebrać lub nadać u sprzedawcy sklepu Żabka.

Robomat to kolejne urządzenie stworzone przez InPost. W lipcu w Warszawie i Krakowie stanęły pierwsze Appkomaty – nowy model Paczkomatów, w którym można nadawać i odbierać przesyłki jedynie przy użyciu aplikacji InPost Mobile. Firma podkreśla, że te maszyny zużywają mniej prądu.

W pierwszym kwartale br. firma osiągnęła wzrost przychodów o 94,4 proc. do 1,5 mld euro (bez uwzględnienia kupna Mondial Relay – o 19 proc.) i spadek zysku netto z 93,8 do 68,8 mln euro.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze