27.6 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia 2022

ING wprowadza do swojej aplikacji nową metodę płatności. To Visa Mobile

Koniecznie przeczytaj

Bank ING wprowadza do swojej aplikacji usługę Visa Mobile. Wcześniej rozwiązanie było dostępne m.in. dla klientów Nest Banku i BPS.

ING to kolejny bank na polskim rynku, który wprowadza rozwiązanie Visa Mobile. Z jego pomocą można płacić w wybranych sklepach internetowych (ich liczba ma się stopniowo zwiększać). Wystarczy podać numer telefonu i zatwierdzić transakcję w aplikacji Moje ING mobile. Usługa działa na telefonach z systemem Android lub iOS. Płacąc, można użyć zarówno tradycyjnej karty, jak i wersji wirtualnej.

Aby zacząć korzystać z Visa Mobile, należy aktywować usługę w apce banku. Klient musi też podać adres mailowy i potwierdzić go przesłanym kodem autoryzacyjnym, a także zaakceptować wymagane zgody. Podczas płatności w sklepie (na stronie internetowej lub w aplikacji), powinien wybrać ikonę z nazwą tej metody płatności i podać swój numer telefonu w odpowiednim polu. Następnie trzeba zaakceptować transakcję w aplikacji mobilnej banku.

Polska to pierwszy kraj na świecie, w którym wdrażane jest narzędzie Visa Mobile. Jego zaletą jest to, że podczas zakupów nie trzeba wypełniać wielu pól formularza i wprowadzać numeru karty lub kodu. ING informuje, że transakcje wykonane za pomocą Visa Mobile są objęte procedurą chargeback. Oznacza to, że można odzyskać pieniądze, jeśli klient nie otrzyma zakupionego produktu lub usługi.

Pierwszą instytucją, która ogłosiła udostępnienie Visa Mobile wszystkim klientom, był Nest Bank. Później wprowadzenie usługi ogłosiło zrzeszenie banków spółdzielczych BPS. Nad wdrożeniem nowego rozwiązania do płatności internetowych pracuje także spółdzielcza grupa SGB.

Źródło: Cashless.pl

Autor

Najnowsze