27.6 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia 2022

MetLife zmienia nazwę na NNLife

Koniecznie przeczytaj

Marka ubezpieczeniowa MetLife znika z polskiego rynku, zmieniając nazwę na NNLife. To konsekwencja przejęcia towarzystwa przez Nationale-Nederlanden w lipcu ubiegłego roku.

Grupa NN poinformowała, że rozpoczęła integrację swoich polskich spółek z przejętymi przez siebie spółkami MetLife. W związku z tym towarzystwo ubezpieczeń na życie MetLife przyjęło nazwę NNLife i będzie działać pod logo Nationale-Nederlanden. Z kolei dotychczasowe MetLife TFI funkcjonuje już jako Nationale-Nederlanden TFI.

Wszystkie umowy zawarte z klientami obowiązują bez zmian i będą obsługiwane na tych samych zasadach przez zespół specjalistów oraz dotychczasowych agentów. Zmieni się natomiast identyfikacja wizualna spółek i logo. W komunikacji z klientami spółka ubezpieczeniowa będzie się posługiwać nową nazwą, ale z dopiskiem “wcześniej MetLife”.

Nationale-Nederlanden ogłosiło zakup polskiego i greckiego biznesu MetLife w lipcu zeszłego roku. Wartość transakcji, dającej NN pozycję lidera w Grecji i umacniającej Holendrów na trzecim miejscu w polskiej życiówce, szacowano na ponad 580 mln euro. W kwietniu tego roku zgodę na nabycie polskich aktywów amerykańskiego ubezpieczyciela wyraził KNF.

Mimo wspólnego logo, z jakiego korzystają od wczoraj NNLife i Nationale-Nederlanden, nadal działają one jako oddzielne spółki. Ich fuzję prawną zaplanowano na styczeń 2023 r.

Źródło: Cashless.pl

Autor

Najnowsze