27.6 C
Warszawa
piątek, 19 sierpnia 2022

8500 sklepów należy do sieci Żabka

Koniecznie przeczytaj

Żabka dysponuje już ponad 8500 sklepami. 577 to liczba placówek, które otworzyła sieć tylko w pierwszym półroczu 2022 roku.

Żabka numer 8500 została otwarta w miejscowości Boguchwałowice (woj. śląskie). To wieś nad Zalewem Przeczycko-Siewierskim, oddalona ok. 35 km od Katowic. Mieszkają tu 752 osoby, co oznacza, że aktualnie jest to najmniejsza miejscowość, w której uruchomiono sklep sieci Żabka.

Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Żabka Polska skomentował, że firma otwiera kolejne placówki, ale też inwestuje w nowe formaty sklepów, doskonali ofertę franczyzową oraz innowacyjne rozwiązania. Sieć liczy już ponad 8500 sklepów, a nowe placówki uruchamia w miejscach, które pozwalają jej być jak najbliżej klientów. Jak dodał, portfolio Żabki zawiera różne typy sklepów: w biurowcach, punktach tranzytowych, lokalizacjach trafficowych czy na stacji benzynowej.

W pierwszej połowie tego roku Żabka zadebiutowała z automatem vendingowym w jednym z prywatnych szpitali w Warszawie, a także zaprezentowała zupełnie nowy koncept – wyspę handlową dla galerii handlowych. Jak co roku, sieć otworzyła także sklepy sezonowe – w czasie wakacji działa 90 placówek w miejscowościach turystycznych. W Polskę ruszyły również mobilne Żabki, które pojawią się m.in. na koncertach Męskiego Grania w 8 miastach Polski. Uzupełnieniem oferty sieci są bezobsługowe sklepy autonomiczne – aktualnie działa już 50 Żabek Nano, czyli innowacyjnych placówek wspieranych przez sztuczną inteligencję.

W pierwszej połowie tego roku, we wszystkich Żabkach, zainstalowano także dualne kasy samoobsługowe. W Smart Żabce działającej przy ul. Półwiejskiej w Poznaniu testowane są np.: czujniki zalania, automatyczny pomiar temperatury w sklepie, pomiar zużycia energii czy komunikacja na słuchawki. Po przeanalizowaniu wyników, Żabka planuje wybrać najbardziej efektywne rozwiązania i zaadaptować je w większej liczbie placówek.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Poprzedni artykułForbes sprzedaje swój biznes
Następny artykułSri Lanka po herbacie

Najnowsze