10.5 C
Warszawa
niedziela, 2 października 2022

Instagram z NFT w ponad 100 krajach

Koniecznie przeczytaj

Instagram ma udostępnić NFT w ponad 100 krajach. Użytkownicy sieci społecznościowej tych regionów zyskają możliwość udostępniania w swoim profilu kolekcje niezamiennych tokenów.

Spółka Meta Platforms rozszerza wsparcie dla NFT na Instagramie do ponad 100 krajów, m.in. w Afryce, regionie Azji i Pacyfiku, na Bliskim Wschodzie, Ameryce Północnej i Południowej. Użytkownicy z tych regionów będą mogli udostępniać NFT na swoim profilu. Przed rozszerzeniem funkcja była dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych.

Ponadto Meta ogłosiła, że sieć społecznościowa będzie również akceptować portfele Coinbase i Dapper Wallet. By móc opublikować kolekcję na Instagramie, trzeba połączyć portfel ze swoim profilem. Medium obsługuje również blockchainy Rainbow, MetaMask, Trust Wallet, Ethereum, Polygon i Flow. Według informacji, za publikowanie lub udostępnianie cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich nie jest pobierana opłata.

Instagram rozpoczął testowanie NFT w maju, umożliwiając niektórym użytkownikom udostępnianie swojej kolekcji w mediach społecznościowych. Wcześniej szef Meta Platforms Mark Zuckerberg mówił o pojawieniu się na Instagramie odpowiednika usługi Google Maps. Pozwoli to użytkownikom sieci społecznościowych przeglądać popularne lokalizacje i filtrować je według kategorii.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze