10.5 C
Warszawa
niedziela, 2 października 2022

Apple rekrutuje menadżerów. Chce stworzyć własną platformę reklamową

Koniecznie przeczytaj

Apple rekrutuje menadżerek lub menadżerów. Mają oni zarządzać projektem Ad Platforms w Apple.

Apple w USA prowadzi rekrutację na stanowisko kierownika projektu, który będzie pracował w zespole zarządzającym projektem Ad Platforms w Apple. Kandydaci powinni mieć co najmniej 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami i ponad 3-letnie w technologiach reklamowych. Zatrudniona osoba będzie odpowiedzialna za kierowanie zespołem, który zbuduje tzw. mobile demand-side platforms (DSP). Do obowiązków kierowniczych należeć też będzie raportowanie wyników projektu z uwzględnieniem ryzyka biznesowego i szybko zmieniającego się środowiska reklamowego.

Platforma DSP ma dawać Apple kontrolę nad tym jak, kiedy i gdzie wykorzystywane są dane użytkowników. Narzędzie pozwala reklamodawcom na kupno reklamy w systemie aukcyjnym wydawcy – w tym przypadku Apple. Zainteresowani reklamą proponują ceny, w zależności od założonych celów i wyników kampanii. Najatrakcyjniejsza dla wydawcy oferta reklamy trafia do emisji. Przewagą DSP jest kontrola treści reklamowych pokazywanych użytkownikom. Apple w zeszłym tygodniu ogłosił rozszerzenie reklam w App Store o zakładkę “Today”. Dzięki niej twórcy mogą promować swoje aplikacje obok codziennych treści redakcyjnych zespołu App Store.

Główna zakładka Today jest pierwszą rzeczą, która ładuje się w App Store i według firmy zawiera spersonalizowany wybór aplikacji. Pojawiła się ona w 2017 r. wraz ze znaczącym przeprojektowaniem App Store. Inne nowe miejsce, w którym pojawią się reklamy, znajdzie się w sekcji You Might Also Like na stronie produktu każdego programu lub usługi. W zeszłym kwartale finansowym Apple przy wzroście przychodów sprzedażowych o 1,9 proc. do 82,96 mld dolarów zanotowało spadek zysku netto z 21,74 do 19,44 mld dolarów. Wpływy z usług wzrosły o 12 proc., do 19,6 mld dolarów wobec oczekiwań na poziomie 19,7 mld dolarów.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze