14.9 C
Warszawa
czwartek, 6 października 2022

Dziecięca Biblioteka w sklepach Biedronka. Próba otwarcia sklepów w niedziele zakończyła się niepowodzeniem

Koniecznie przeczytaj

600 sklepów Biedronka udostępnia pod marką Dziecięca Biblioteka możliwość wypożyczania książek. Mimo tego, w najbliższą niedzielę sklepy Biedronka będą najprawdopodobniej zamknięte.

W serwisie internetowym Biedronki zamieszczono regulamin Dziecięcej Biblioteki. Usługa ma działać według zasad, które ujawniono kilka dni temu. Posiadacz karty Moja Biedronka będzie mógł wypożyczyć książkę na dwa tygodnie za opłatą 3 zł. Przy zwrocie książki dostanie z powrotem tę samą kwotę w formie vouchera na zakupy w sklepie. Należy go wykorzystać w ciągu 90 dni. Wypożyczenia i zwroty są wyłączone z realizacji przy kasach samoobsługowych. W grafice reklamowej zaznaczono, że Dziecięca Biblioteka będzie funkcjonować siedem dni w tygodniu.

Dziecięca Biblioteka na początek ma działać w ok. 620 sklepach Biedronki. W wielu z nich pojawiły się już stojaki z książkami. Dodatkowo na okładce każdej umieszczono nalepkę informującą, że pochodzi ona z Biedronki. Oferowanie wypożyczania książek to jedna z usług, które pozwalają otworzyć sklep także w niedziele niehandlowe. W minionym tygodniu pracownicy wielu placówek Biedronki dostali informację, że mają przyjść do pracy w najbliższą niedzielę.

„Solidarność” zaalarmowała w tej sprawie Państwową Inspekcję Pracy. Natomiast minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg skierowała wniosek w tej sprawie do głównego inspektora pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko. Apelowała w nim o „objęcie sprawy ograniczenia handlu szczególnym nadzorem i przeprowadzenie wzmożonych kontroli przestrzegania przepisów ustawy”. Przewodniczący Krajowego Sekretariatu Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara poinformował, że Biedronka wycofuje się z pracy i z handlu w niedziele.

W drugim kwartale br. sprzedaż w sklepach Biedronka liczona w złotych wzrosła rok do roku o 26,9 proc., a w ujęciu porównywalnym (bez efektu otwarcia nowych placówek) – o 22,5 proc. Sieć zanotowała 4,45 mld euro wpływów kwartalnych i 8,29 mld euro w całym półroczu. Na koniec czerwca działały 3 283 sklepy Biedronka, wobec 3 154 rok wcześniej. Ponadto w zeszłym kwartale otwarto 40 placówki i zamknięto siedem, a w 127 wprowadzono nowy układ.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze