10.5 C
Warszawa
niedziela, 2 października 2022

Premiera najnowszej linii iPhone’ów już we wrześniu. Będą nowe kolory

Koniecznie przeczytaj

Premiera linii iPhone’ów 14 odbędzie się już we wrześniu. O specyfikacji czy designie telefonów firmy Apple wiadomo było już wcześniej. Teraz pojawiły się nieoficjalne informacje dotyczące ich wariantów kolorystycznych.

Apple od lat prezentuje nowe iPhone’y we wrześniu. Zmiana miała miejsce jedynie w 2020 roku, w związku z pandemią koronawirusa i wynikającymi z niej problemami produkcyjnymi. Premiera iPhone’ów 12 odbyła się wtedy dopiero w połowie października. Dodatkowo sprzedażowy debiut poszczególnych modeli miał miejsce nawet w listopadzie. W przeciekach pojawiają się dwie daty oficjalnej prezentacji iPhone’ów 14: wtorek 6 września i wtorek 13 września. Przedsprzedaż mogłaby więc ruszyć w piątek 9 lub 16 września, a oficjalna sprzedaż – w piątek 16 lub 23 września.

Nowa linia smartfonów Apple ma obejmować cztery modele: podstawowe iPhone 14 i iPhone 14 Max oraz zaawansowane iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. Koncern zamierza zrezygnować z wariantu mini, który wynikami sprzedaży odstawał od pozostałych modeli. Według ostatnich nieoficjalnych doniesień, Apple odświeży kolorystykę swoich urządzeń. Smartfony iPhone 14 i iPhone 14 Max mają występować w tych samych kolorach: czarnym, białym, niebieskim, czerwonym i fioletowym. W porównaniu z iPhonem 13 i 13 mini zabraknie kolorów różowego oraz zielonego. W przypadku modeli Pro i Pro Max dostępne będą cztery warianty: grafitowy, srebrny, złoty i fioletowy. Ten ostatni w porównaniu z poprzednikami (13 Pro i Pro Max) ma zastąpić kolory niebieski i zielony.

Jeśli chodzi o design nowych iPhone’ów, główna nowość to zastąpienie wcięcia u góry ekranu przesuniętym lekko w dół układem aparatu. Ma to jednak dotyczyć tylko modeli Pro. Modele podstawowe wciąż będą posiadać tzw. notcha. iPhone 14 i iPhone 14 Pro mają zostać wyposażone w ekrany o przekątnej 6,1 cala, a iPhone 14 Max i iPhone 14 Pro Max – 6,7 cala. Poza tym Apple szykuje ulepszenia w aparatach fotograficznych. Przewidywane jest też m.in. zastosowanie nowego czipa A16 i większych pojemności pamięci RAM. Z kolei ceny mają zaczynać się od 799 dolarów.

W zeszłym kwartale finansowym Apple, przy wzroście przychodów sprzedażowych o 1,9 proc. do 82,96 mld dolarów, zanotowało spadek zysku netto z 21,74 do 19,44 mld dolarów. Wpływy z usług wzrosły o 12 proc., do 19,6 mld dolarów, wobec oczekiwań na poziomie 19,7 mld dolarów.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze