10.5 C
Warszawa
niedziela, 2 października 2022

Kampania “Get The Message”. Google wzywa Apple do usprawnienia wiadomości SMS

Koniecznie przeczytaj

Google zaapelował do Apple w kampanii reklamowej “Get The Message”, by firma nie korzystała już z usług Rich Communication Services (RCS) na iPhone’a.

RCS to wieloplatformowy protokół przesyłania wiadomości. Jego celem jest zastąpienie wiadomości SMS/MMS kilkoma udoskonaleniami technicznymi oraz usprawnienie obsługi wiadomości między użytkownikami Androida i iOS. Google uruchomiło witrynę “Get The Message” z nagłówkiem „Czas, aby Apple naprawiło SMS-y”. Witryna szczegółowo opisuje powody, dla których Apple powinien wspierać ten standard. Celem jest zapewnienie płynniejszego przesyłania wiadomości między urządzeniami iPhone i Android. Google twierdzi, że te problemy istnieją, ponieważ Apple odmawia przyjęcia nowoczesnych standardów SMS-ów.

Zielone bąbelki w tekście oznaczają wiadomości dla użytkowników Androida w aplikacji Wiadomości Apple. Aplikacja na iPhone’a korzysta z własnej usługi iMessage firmy Apple do wysyłania wiadomości tekstowych między iPhone’ami. Jednak powraca ona do staromodnych wiadomości SMS i MMS podczas wysyłania wiadomości tekstowych do użytkownika Androida. Filmy są zniekształcone podczas próby wysłania pliku od jednego użytkownika systemu operacyjnego do drugiego. Narrator filmu zamieszczonego na dedykowanej stronie wyjaśnia, że nikt nie powinien wiedzieć, z jakiego telefonu korzysta druga osoba.

Z konta Google na Androidzie na Twitterze w styczniu napisano: „iMessage nie powinien czerpać korzyści z zastraszania. SMS-y powinny nas zbliżyć, a rozwiązanie istnieje. Naprawmy to jako jedna branża”. Dokument sądowy złożony w zeszłym roku pokazuje, że Apple nie chce tworzyć iMessage na Androida, ponieważ bardziej by to zaszkodziło firmie niż pomogło. W sierpniu 2020 r. Epic Games, twórca “Fortnite”, wniósł pozew przeciwko Apple, twierdząc, że firma naruszyła przepisy antymonopolowe za pośrednictwem swojego sklepu z aplikacjami. Producent gier wideo twierdził również, że Apple próbował zablokować użytkowników swoich telefonów, tabletów i innych urządzeń, zachowując wyłączność niektórych popularnych usług, takich jak iMessage.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze