10.5 C
Warszawa
niedziela, 2 października 2022

Bankructwo niemieckiego fintechu

Koniecznie przeczytaj

Niemiecki fintech Nuri złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Startup początkowo nosił nazwę Bitwala.

Nuri z siedzibą w Berlinie poinformował swoich klientów, że złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Jednocześnie w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej firmy zapewniono, że użytkownicy nie muszą się martwić o środki zgromadzone na rachunkach. Dostęp do nich wciąż będzie możliwy, a dzieje się tak m.in. za sprawą współpracy z fintechem Solarisbank.

Niemiecki podmiot swoje kłopoty tłumaczy kilkoma czynnikami. Chodzi m.in. o pogorszenie sytuacji na rynku startupów, w tym fintechów. Widmo kryzysu zniechęca do inwestowania w biznesy tego typu. Jednocześnie nastąpiło załamanie na rynku kryptowalutowym, z którym powiązana była pokaźna część biznesu Nuri. W maju z etatem pożegnał się co piąty jego pracownik.

Fintech powstał w połowie poprzedniej dekady i początkowo działał pod nazwą Bitwala. Firma skupiała się wówczas na usługach kryptowalutowych. Klienci mogli nimi obracać bezpośrednio z niemieckiego konta bankowego. Z czasem aplikacja fintechu pozwalała też oszczędzać środki, zarządzać nimi i inwestować np. w akcje. Z tej wielozadaniowej apki korzystało ok. pół miliona osób.

Źródło: Cashless.pl

Autor

Najnowsze