10.5 C
Warszawa
niedziela, 2 października 2022

Xiaomi wprowadza humanoidalnego robota

Koniecznie przeczytaj

Humanoidalny robot CyberOne to nowy produkt firmy Xiaomi. Ma on pomóc człowiekowi w wykonywaniu zadań życia codziennego.

Robot jest czarno-biały, ma standardowe parametry ludzkie: wzrost 177 cm, waga 52 kg. Średnia prędkość ruchu to 3,6 km/h. Za pomocą czujników porusza się w przestrzeni, rozpoznaje ludzi i może reagować na ich działania.

Xiaomi liczy, że CyberOne stanie się dobrym pomocnikiem domowym, zdolnym do wykonywania drobnych zadań. Ma on odpowiadać na pytania, prowadzić rozmowę i rozpoznawać 45 ludzkich emocji. Roboty mają być wykorzystywane do celów badawczych i nie pojawią się w sprzedaży.

Wcześniej Promobot, firma z siedzibą w Permie, przedstawiła Dunyashę. Był to robot z ruchomą twarzą, głową, szyją i funkcjonalnymi ramionami, które pomagają wchodzić w interakcję z rozmówcą, gestykulować, nalewać kawę i wykonywać rozmaite ruchy. Dunyasha zajęła piąte miejsce w czołówce najczęściej wymienianych osób na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu.

Elon Musk również planuje w niedalekiej przyszłości pokazać swojego robota. Będzie to prototyp antropomorficznego robota Tesla Bot. Zamiast twarzy ma wbudowany wyświetlacz, na którym będą wyświetlane przydatne informacje. Robota można używać do prostych, rutynowych zadań, takich jak np. robienie zakupów.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze