10.5 C
Warszawa
niedziela, 2 października 2022

Aktualizacja Messengera. Meta testuje nowe metody szyfrowania wiadomości

Koniecznie przeczytaj

Meta testuje innowacyjne metody szyfrowania rozmów w komunikatorze Messenger.

Pierwsze z testowanych przez Metę rozwiązań w Messengerze to bezpieczne przechowywanie zaszyfrowanych rozmów. Obecnie takie rozmowy użytkownicy przechowują na sowich urządzeniach, a testowana funkcja umożliwi dostęp do nich na wypadek utraty telefonu lub chęci przywrócenia ich na nowym urządzeniu. Meta zapewnia, że tak samo jak w przypadku szyfrowanych czatów, nie będzie miała wglądu do wiadomości użytkowników w bezpiecznej przestrzeni.

Docelowo bezpieczne przechowywanie będzie domyślnym sposobem ochrony historii zaszyfrowanych rozmów w Messengerze. Dostęp do nich będzie możliwy na dwa, również zaszyfrowane sposoby: poprzez utworzenie kodu PIN lub wygenerowanie kodu. Ponadto możliwe będzie przywracanie historii rozmów z wykorzystaniem usług chmurowych innych firm. Przykładowo użytkownicy iPhone’ów będą mogli do przechowywania kodu dostępu wykorzystać iCloud. Obecnie bezpieczne przechowywanie zaszyfrowanych rozmów w Messengerze jest testowanych na urządzeniach z systemami Android i iOS.

Drugie rozwiązanie, którego testy rozpoczęła Meta, dotyczy wybranych użytkowników Messengera. W ich przypadku szyfrowanie rozmów z osobami, z którymi kontaktują się najczęściej, będzie odbywało się automatycznie, bez konieczności włączania tej funkcji.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze