14.9 C
Warszawa
czwartek, 6 października 2022

Sprzedaż cukru w lokalnych sklepach w lipcu wzrosła o 83 proc. rok do roku

Koniecznie przeczytaj

Jak poinformowało Centrum Monitorowania Rynku, w lipcu br. sprzedaż cukru w sklepach osiedlowych była o 83 proc. wyższa niż w lipcu rok wcześniej i przekroczyła 13 mln kg. Dodatkowo, według CMR wartość sprzedanego w lipcu br. cukru była trzykrotnie wyższa niż w lipcu 2021 r.

Według Centrum Monitorowania Rynku (CMR) w lipcu 2022 r. ilość sprzedanego cukru w sklepach małoformatowych osiągnął rekordowy poziom 13,3 mln kg. Magdalena Wilgatek z CMR przekazała, że najmocniej wzrosła sprzedaż zwykłego cukru białego. Odpowiada on za 95 proc. wolumenu sprzedaży cukru w tym kanale sprzedaży.

Jak wskazała, w lecie sprzedaż cukru zawsze jest wyższa niż w pozostałych miesiącach (średnio o 20-30 proc.). Zauważyła również, że tegoroczny lipiec był jednak wyjątkowy. Ilość sprzedanego cukru była o 83 proc. wyższa niż rok wcześniej. Przekroczyła także poziom nabytego cukru ponad dwukrotnie w stosunku do czerwca 2022 r.

Ekspertka zaznaczyła, że w lipcu br. klienci sklepów małoformatowych wydali na ten produkt ponad 73 mln zł. To przeszło trzykrotnie więcej niż rok wcześniej. Według ekspertów Centrum Monitorowania Rynku, w trzecim tygodniu lipca sprzedaż była trzy razy wyższa niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Jak dodała Wilgatek, w przeciętnym sklepie małoformatowym w szczycie paniki liczba transakcji była dwa razy wyższa niż na początku lipca czy rok wcześniej. Dodała, że na co ósmym paragonie pojawiało się 10 lub więcej kilogramów cukru. Według CMR w szczycie paniki cukrowej co czwarta osoba kupująca cukier nie sięgała po żadne inne produkty.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Poprzedni artykułNowa aplikacja Biedronki ma już trzy miliony pobrań
Następny artykułSzwajcaria wprowadza podwyżki stóp procentowych. Co to oznacza dla frankowiczów?

Najnowsze