14.9 C
Warszawa
czwartek, 6 października 2022

Ponad połowa Polaków obawia się, że w sklepach zabraknie towarów

Koniecznie przeczytaj

Jak wynika z badania nastrojów konsumenckich przeprowadzonego przez UCE Research i Grupę Blix, ponad połowa Polaków obawia się, że z powodu inflacji czy wojny w Ukrainie będzie brakowało w sklepach różnych towarów.

Z badania wynika, że ponad połowa Polaków obawia się braku różnych towarów w sklepach, na wzór sytuacji z brakiem cukru. Takich obaw nie ma co trzeci badany, natomiast 14,3 proc. respondentów “nie wie, co o tym myśleć”.

W grupie osób z obawami o braki towarów, pod względem płci przeważają kobiety (blisko 58 proc.). W kategorii wiekowej najwięcej jest osób starszych w wieku 56 – 80 lat (54,6 proc.). To ludzie pochodzący najczęściej z miejscowości liczących od 20 tys. do 49 tys. mieszkańców (58,8 proc. wskazań).

Z badania wynika, że 38,5 proc. osób w wieku 23-35 lat nie deklaruje obaw o braki towarów w sklepach. Nie robi tego też 41 proc. ankietowanych z miesięcznymi dochodami powyżej 9 tys. zł netto i 32,8 proc. osób z wyższym wykształceniem. Dla 39 proc. osób z miast liczących ponad 500 tys. ludności także nie jest to problem.

Badanie przeprowadzono metodą CAWI przez UCE Reaserch i Grupę Blix na próbie 1034 Polaków w wieku 18-80 lat.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze