10.5 C
Warszawa
niedziela, 2 października 2022

Ekspansja Blika na Europę. Polski Standard Płatności przejmuje Viamo

Koniecznie przeczytaj

Blik przejmuje Viamo. To kolejny krok w stronę rozwoju naszego systemu płatności za granicą.

Polski Standard Płatności, operator systemu Blik, poinformował o przejęciu słowackiej spółki Viamo. Polska firma obejmie 100 proc. udziałów Viamo, które ma status instytucji płatniczej. Umowę dotyczącą transakcji podpisano kilka dni temu w Warszawie. Natomiast finalizacja przejęcia nastąpi po wydaniu zgody przez słowacki bank centralny.

Jak twierdzi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, już dwa lata temu firma zaczęła nawiązywać partnerstwa z globalnymi dostawcami usług płatniczych. W jego opinii akwizycja słowackiej spółki Viamo wzmocni pozycję PSP w regionie. Spółka planuje działania w całej strefie euro.

Viamo działa na rynku słowackim od 2013 r. Spółka dostarcza usługi z zakresu płatności P2P (przelewy pomiędzy użytkownikami) oraz płatności dla biznesu oparte o kody QR i linki płatnicze. Jest także dostawcą bramki płatniczej – Viamo PayGate. Z jej usług za pomocą aplikacji mobilnej Viamo Plus mogą korzystać klienci wszystkich banków na Słowacji. Apka ma ok. 300 tys. użytkowników.

Jeżeli chodzi o zagraniczne plany Blika, to spółka prowadzi prace nad udostępnieniem swoich usług w Rumunii. Pierwsze z tamtejszych banków mogą wdrożyć płatności Blik jeszcze w tym roku.

Źródło: Cashless.pl

Autor

Najnowsze