10.5 C
Warszawa
niedziela, 2 października 2022

Hamuje produkcja piwa w Carlsberg Polska

Koniecznie przeczytaj

Anwil i Grupa Azoty wstrzymuje dostawy niezbędnego do warzenia piwa dwutlenku węgla. W konsekwencji koncern Carlsberg Polska hamuje produkcję swojego alkoholu.

Jak podaje portal Poradnik Handlowca, cytując wypowiedź członka zarządu Carlsberg Polska, obecne zapasy dwutlenku węgla pozwolą funkcjonować spółce jeszcze dwie, może trzy doby, po czym browary będą musiały zatrzymać procesy warzenia. Spółka liczy na natychmiastową reakcję ze strony rządu, wskazując, że podobna sytuacja może dotknąć wiele firm używających dwutlenku węgla.

Grupa Azoty poinformowała w tym tygodniu o zatrzymaniu pracy instalacji do produkcji nawozów azotowych, kaprolaktamu oraz poliamidu 6. Z kolei wchodzące w skład grupy kapitałowej zakłady w Puławach ograniczyły produkcję amoniaku do około 10 proc. mocy wytwórczych i wstrzymały część produkcji. Zakłady Azotowe Kędzierzyn ograniczyły do minimum pracę instalacji w jednostce produkującej nawozy. Produkcję nawozów azotowych tymczasowo wstrzymał także Anwil, spółka z grupy kapitałowej PKN Orlen. Firmy tłumaczą decyzję bezprecedensowym wzrostem cen gazu ziemnego.

Carlsberg Polska jest właścicielem takich marek piwa jak Carlsberg, Okocim, Książ, Kasztelan, Karmi, Harnaś, Somersby, Žatecký. Do koncernu w Polsce należą Browar Okocim w Brzesku, Browar Kasztelan w Sierpcu, Browar Bosman w Szczecinie.

Źródło: Wirtualne Media/Poradnik Handlowca

Autor

Najnowsze