10.5 C
Warszawa
niedziela, 2 października 2022

Allegro uruchomiło właśnie swój 2001-szy automat paczkowy

Koniecznie przeczytaj

Allegro uruchomiło właśnie 2001-szy automat paczkowy One Box. Ponadto do końca br. chce mieć 3 tys. zainstalowanych maszyn.

Jak podkreśla odpowiedzialny za rozwój sieci Allegro One Jacek Powałka, wysoka jakość usług i krótki czas dostawy to dla firmy priorytety, które stają się wyróżnikiem marki One Kurier by Allegro na rynku. Swoją sieć automatów paczkowych Allegro rozwija od wiosny ub.r. Na koniec grudnia miało tysiąc maszyn.

W listopadzie firma uruchomiła opartą na automatach paczkowych usługę logistyczną One Box dla kupujących. W połowie grudnia usługa pojawiła się w kolejnych ośmiu miastach: Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowie i Katowicach. Poza tym Allegro poinformowało o podpisaniu umów dotyczących instalowania automatów na stacjach Shell i przy sklepach Stokrotka.

Z początkiem marca Allegro podwyższyło prowizję sprzedażową w prawie wszystkich kategoriach dla sprzedawców z kontami firmowymi. Płacą oni również więcej za dostawy Pocztą Polską i UPS w ramach Allegro Standard. Wraz z końcem sierpnia ze stanowiskami dyrektora Allegro.eu i prezesa Allegro pożegna się Francois Nuyts, kierujący firmą od czterech lat. Obie funkcje obejmie Roy Perticucci, wcześniej związany m.in. Amazonem i europejskimi strukturami Tesco.

W pierwszym kwartale br. grupa Allegro przy wzroście przychodów o 15,1 proc. do 1,393 mld zł zanotowało spadek zysku netto z 269,6 do 166,9 mln zł, przesądziły o tym mocno rosnące wydatki na dostawy i pracowników. Firma obniżyła prognozy dotyczące swojego organicznego wzrostu w br., tłumacząc to wysoką inflacją.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze