10.5 C
Warszawa
niedziela, 2 października 2022

Przychody Play wzrosły do 2,3 mld zł w II kwartale tego roku

Koniecznie przeczytaj

Operator sieci Play ujawnił wyniki finansowe za II kwartał br., w którym jej częścią stała się sieć UPC Polska. Przychody wzrosły do 2,3 mld zł, a zysk EBITDAaL do 1 mld zł.

1 kwietnia spółka P4 sfinalizowała przejęcie od Liberty Global operatora kablowego UPC Polska, dostawcy usług telewizyjnych i internetowych. Liczba raportowanych klientów mobilnych P4 (bez M2M) wzrosła o 7,8 proc., osiągając liczbę 16,5 mln. Liczba aktywnych klientów mobilnych poszła w górę o 5,6 proc. do 12,7 mln. Z usług stacjonarnych i dla domu korzystało 1,9 mln osób.

Baza klientów sieci UPC Polska wzrosła w ciągu roku o 4 proc. do 1,6 mln. Całkowite przychody spółki P4 w II kwartale br. wzrosły o 26 proc. do 2,3 mld zł. Głównym powodem było przejęcie UPC Polska. Przychody z usług wzrosły o 30 proc. osiągając w w tym okresie 1,9 mld zł. Przychody z usług mobilnych poszły w górę 7,3 proc. do 1,1 mld zł w II kwartale 2022 r. Zysk EBITDAaL P4 wzrósł o 79 proc., przekraczając w II kwartale br. poziom miliarda zł.

Jak mówi prezes P4 Jean-Marc Harion, w II kwartale 2022 r. spółka umocniła wiodącą pozycję na polskim rynku, przyspieszając wzrost i poprawiając wyniki we wszystkich kategoriach. Operator sieci Play przekroczył liczbę 10 tys. stacji bazowych. Nawiązał również współpracę z firmą InfraVia Capital Partners. Dzięki temu dostęp do sieci światłowodowej zyskało 6 milionów gospodarstw domowych w Polsce.

Jesienią 2020 roku P4 zostało przejęte przez francuską Grupę Iliad. Polska jest dla niej obecnie drugim pod względem wielkości rynkiem – na koniec czerwca br. we Włoszech miała 9,15 mln klientów, a we Francji – 20,9 mln.

Źródło: Wirtualne Media

Autor

Najnowsze