20.6 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia 2024

Podbijanie polskiego rynku samochodów elektrycznych – SERES 3

Koniecznie przeczytaj

Coraz więcej osób przesiada się z samochodów napędzanych benzyną lub olejem napędowym do pojazdów całkowicie elektrycznych. Powodów takiej zmiany jest wiele: ulepszona infrastruktura, rosnąca świadomość ekologiczna wśród społeczeństwa, a także możliwość zmniejszenia kosztów w dłuższej perspektywie i zachęcanie ludzi do podążania za modą na pojazdy elektryczne (EV). W związku z tym nie jest niespodzianką, że polski rynek samochodów elektrycznych stale się rozwija.

Jednym z najnowszych dodatków do polskiej sceny EV jest samochód SERES 3, wprowadzony na rynek przez Busnex, autoryzowanego przedstawiciela SERES i Yutong w krajach bałtyckich i Polsce.

Pierwsze kroki w Polsce poparte doświadczeniami z krajów bałtyckich

Pomimo tego, że SERES jest nowością w Polsce, zdążył już zrobić ogromne wrażenie na kierowcach z Litwy, Łotwy i Estonii. „W zeszłym roku wprowadziliśmy SERES 3 w krajach bałtyckich i jesteśmy zachwyceni ocenami”, – mówi Paweł Dzikowski, menedżer ds. rozwoju biznesu Busnex na rynek polski. „Kierowcy byli zaskoczeni jakością materiałów wnętrza i kamerą 360°, która ich zdaniem znacznie przewyższa kamery stosowane przez jeszcze bardziej znanych producentów samochodów, a także wygodą, jaką daje zintegrowany rejestrator wideo. Niektórzy zauważyli również, że zawieszenie SERES 3 jest bardzo miękkie, a jeden z kierowców przyznał, że daje poczucie luksusowej jazdy”.

Inne zalety, które wymienili kierowcy, to atrakcyjna cena i przystępność. „Zauważyliśmy również, że wielu kierowców jest zadowolonych z konkurencyjnej ceny samochodu elektrycznego i że mają możliwość natychmiastowego zakupu, bez konieczności oczekiwania miesiącami na nowy pojazd”.

Wygoda spotyka się z innowacją

Technologia pojazdów elektrycznych SERES narodziła się w Dolinie Krzemowej w USA, a komponenty do nich są produkowane w Stanach Zjednoczonych i Chinach. „W trakcie opracowywania tych samochodów elektrycznych zwracaliśmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo i przyjazność dla środowiska”, – wyjaśnia menedżer ds. rozwoju biznesu i dodaje „W samochodach elektrycznych stosowane są akumulatory litowo-żelazowo-fosforanowe bez zawartości kobaltu (LiFePO4) – jeden z najbezpieczniejszych typów akumulatorów litowych, zapewniający stabilność i trwałość”.

Ze względu na świadomość ekologiczną obywateli, Busnex planuje w niedalekiej przyszłości wejść na rynek fiński, jeszcze bardziej podkreślając swoje znaczenie w dążeniu do większego zrównoważonego rozwoju.

Jak informuje Paweł Dzikowski „Nowy samochód elektryczny SERES ma akumulator o pojemności 53 kWh i silnik o mocy 162 KM. Maksymalna prędkość wynosi 155 km/h, a przebyta odległość – do 405 kilometrów według NEDC (New European Driving Cycle). Podczas jazdy w trybie komfortowym przebyty dystans wynosi 329 km. Należy jednak zauważyć, że SERES jest zaprojektowany nie jako pojazd długodystansowy, ale jako idealny miejski crossover, do jazdy po mieście i wycieczek poza miasto. Samochód obsługuje szybkie ładowanie, które umożliwia uzupełnienie energii od 20 do 80 proc. w ciągu 30 minut. Normalny czas ładowania wynosi 8 godzin (6,6kw)”.

Sportowy elektryczny crossover miejski SERES 3 to przestronny i praktyczny, 5-osobowy samochód o długości 4,385 m, zaprojektowany z dużą dbałością o szczegóły i z wysokiej jakości wykończeniem. „Wiemy, że nasi klienci doceniają jakość, dlatego całe wnętrze SERES zostało wykonane ze skóry – nie tylko fotele, ale również panel, kierownica i inne elementy wykończeniowe. System kamer 360°, elektryczne, podgrzewane fotele i panoramiczny dach zapewniają poczucie luksusu i wygody”.

Amerykańska kreatywność w konkurencyjnej cenie

Według menedżera ds. rozwoju biznesu Busnex na rynek polski w pełni elektryczny, dynamiczny samochód SERES 3 kosztuje w Polsce 37 000 euro. Na samochód udzielana jest pięcioletnia gwarancja, na akumulator – ośmioletnia gwarancja (lub do 120 000 km).

„W związku z tym, że rośnie popularność samochodów elektrycznych, naszym zdaniem to tylko kwestia czasu, zanim wszyscy usiądą za elektrycznym kółkiem. Produkt, który oferujemy nie tylko pozwala kierowcom na doświadczanie wygody i jakości, ale gwarantuje to w wyjątkowo atrakcyjnej cenie” – mówi Paweł Dzikowski.

Jeśli rozwiązanie EV odpowiada Twoim potrzebom, więcej informacji znajdziesz tutaj – www.evmotors.eu

Najnowsze

DEWELOPER ROKU 2023

DOMY MAKLERSKIE

RYNEK TSL

RYNEK SZKOLEŃ